Skip to main content

PČR mladších žáků - Ostrava

Posted in

V sobotu 23. 11. 2013 jsme se po týdnu vypravili na další vrcholnou soutěž, tentokrát pro věkovou kategorii mladších žáků. Vzhledem k tomu, že se nám před týdnem na PČR starších žáků pořádně zadařilo, bylo jasné, že pokud se budou chtít mladší těm starším vyrovnat, budou to mít velice těžké. Těžké to měli, ale nezklamali! Zabojovali a do Brna jsme přivezli 1 titul pro přeborníka ČR, dvě bronzové medaile a 2. místo v celkovém hodnocení klubů v kategorii mladších žáků.

Přeborníkem ČR se stal ve váze –38 kg Lukáš Rovenský

3. místo: Sabina Havlíčková ve váze –40 Kg a Patrik Preis ve váze –30 Kg.

V celkovém hodnocení klubů v kategorii mladších žáků, se Judo SK KP Brno umístilo na 2. místě.

V sobotu jsme ráno vyrazili na vrcholný turnaj mladších žáků a žákyň do Ostravy, kde se konal přebor České republiky. Z našeho klubu se celkem nominovalo 11 dětí. Do Ostravy jsme však odjeli v počtu 5 hochů a 2 děvčata. Dvě želízka v ohni bohužel onemocněla a tím bych chtěl popřát brzké uzdravení.

Po příjezdu do Ostravy kde jsme zaplať pan bůh nikde nebloudili, (jel s námi i navigátor Havlajda) se naši svěřenci odvážili do svých váhových kategorií.

První nastoupil Marcel Mravec a vyhrál pěkným hodem na Ipon. Ve druhém kole byl poražen a bohužel jeho působení na ostravském tatami skončilo.

Ve stejné váze do 38 kg byli ještě Thomas Scholz, který bohužel po bojovném výkonu a rozpačitých výkonech rozhodčích z prvního kola nepostoupil do dalších bojů.

Ještě zde byl Lukáš Rovenský, který naladil formu tak, že se po 4 vyhraných zápasech probojoval až do finále. Zde se střetl s Vlčkem z Jihlavy a zopakovali si Teplické finále z posledního pohárového turnaje. Judista z Jihlavy na Lukáše vlétl jak uragán, Lukyn nápor soupeře ustál, po půl minutě se oba judisté dostali na zem, kde svým pěkným přechodem chytil Lukáš soupeře do držení a po nekonečně dlouhých 20 vteřinách vybojoval Přeborníka České Republiky. Zlato vezme do Brna.

Ve váze do 60kg nastoupil Michael Křížek. Michal bojoval jako lev, slušné 9místo. Je nutné zabrat na technice.

První z děvčat ve váze do 32kg nastoupila Anička Petrásková a vyhrála na 10 bodů. V dalších dvou zápasech odešla bohužel poražena, 7místo. Je to škoda, Anička je bojovník, a kdyby chodila pravidelně na tréninky tak se mohla umístit daleko lépe.

Druhá z děvčat ve váze do 40kg nastoupila Sabča Havlíčková. 1 kolo volno, 2. kolo obávaná soupeřka Lagová. Sabina soupeřku pěkně mlela, byla to otázka času, kdy soupeřka zaváhá, ale co se stalo, Sabča 5 vteřin před koncem zaškobrtla soupeřka ji chytila do držení a sen o finále se rozplynul v nedohlednu. Předčasné finále. Sabča odcházela z tatami zklamaná. Vypadalo to, že pověsí kimono na hřebík, poctivě makala, hubla a všechno to snažení je v pr........ Museli nastoupit trenéři a podpořit Sabču, že tam je ještě medaile, sice néé zlatá, ale bronzová. Sabina všechnu naštvanost přenesla do bojů a další tři soupeřky vyprovodila před časovým limitem a některé i s brekem, 3 pěkné ipony. Zasloužené 3. místo.

Poslední želízko v ohni byl Patrik Preis váha 30kg. V 1kole bohužel odešel poražen pozdějším celkovým vítězem této váhové kategorie. Přemožitel Patrika vytáhl do opravek. Paťa všechny své protivníky porazil, ale nejnapínavější zápas byl ten poslední o bronz. Kluci byli vyrovnaní, bylo to jako na houpačce, Patrik svým úsilím a touhou po medaili v poslední vteřině nádherně hodil soupeře na tai otoši. Zasloužené 3. místo.

Náš klub obsadil celkové 2. místo z 37oddílů.

Chtěl bych zúčastněným poděkovat za bojovné výkony, a že do bojů dali i své srdce. Rodičům a partnerům za podporu. Věříme v další dlouhodobé soužití a spolupráci ve výchově nadějných judistů .

Jirka Halva

Další postřehy z turnaje pro Vás napsal náš oblíbený bloger, navigátor a kamarád „Havlajda“.

„Republika“ mladších žáků, aneb SKKP forever

Mladí judisté absolvují během roku spoustu tréninků, závodů a soustředění, až by se mohlo zdát, že jde o jakýsi nekonečný stereotyp. Pro každou věkovou kategorii však v závěru sezóny přichází turnaj, ke kterému spolu s trenéry směřují veškeré své snažení a očekávání. Tím turnajem je lidově zvaná „Republika“….

Tomuto vyvrcholení každoroční dřiny samozřejmě předchází i tvrdá příprava, která má mladé „Kanovy“ stoupence dostat až na hranici jejich možností, aby svým vystoupením dokázali nejen kvalitu svoji, ale i celého oddílu.

Možná to sem až tak moc nepatří, ale byl jsem se podívat na jednom z posledních tréninků před „Republikou“ mladších žáků. Přiznám se, a možná to bude znít až moc propagandisticky, že jsem skutečně „čučel“, jak dokážou ti „zobáci“  makat. V některých chvílích už doslova lezli po všech čtyřech, ale při pohledu na ostatní se prostě kousli a jeli dál. V tu chvíli bylo jasně vidět i na trenérech, že to do sebe všechno zapadá a má to smysl!!

Vzhledem k tomu, že tentokrát se nekonala žádná společná cesta autobusem, nedošlo ani na lynčování nebohého „Navigátora“, který se v „koloně“ tří vozů směřujících do Ostravy pečlivě hlídal, aby se ani jednou nepodíval na vedoucí místo. Po zkušenostech z poslední výpravy do Galanty dokonce zašla situace až tak daleko, že si šoféři zmiňovaných vozidel dávali při odjezdu z nejmenované čerpací stanice na trase asi pět minut gentlemansky přednost, jelikož nikdo nechtěl jet na špici… Někoho neznalého by snad mohlo i napadnout, že se tím věčným poblikáváním a potrubováním domlouváme na přepadení té benzinky…. 

Nakonec jsme však do poněkud zamlžené Ostravy dorazili všichni včas a mohli se začít těšit na boje na žíněnkách… Dále již bude následovat hodnocení trenérů, do kterého se nebudu míchat, ale závěrem bych si přece jen dovolil dvě poznámky. Tou první je poněkud zarážející nasazování závodníků, kdy se v některých hmotnostních kategoriích příliš nehledělo na rating a tou druhou pak někdy naprosto nepochopitelné rozhodování rozhodčích při zápasech, které končily bez bodované techniky na obou stranách.

Pod samotné hodnocení trenérů bych si pak dovolil dodat krátký dovětek, že se „Republika“ a další důležité klubové věci řešily i po návratu do Brna při poměrně dlouhém posezení v lokálu „U 3 opic“. Aktéři tohoto posezení pak udělali nechtěnou reklamu majiteli podniku, když při odchodu z lokálu věrně kopírovali název restaurace 

P.S.: Jsem skutečně hrdý na to, že jsem téměř členem organizace SKKP!