Skip to main content

SKKP podává pomocnou ruku

Posted in

Jak jste si mohli mnozí z Vás z našich stránek či návštěvy tréninků všimnout, snaží se náš oddíl v dnešní nelehké době své fungování zajistit všemi dostupnými prostředky. Jsme nesmírně šťastní, že po boku menších sponzorů a přátel juda, kteří podporují náš sport, se hrdě vyjímají dvě instituce, kterým zaslouží náš dík a poděkování. Jak město Brno, tak Jihomoravský kraj jsou pro nás něčím, bez čehož by jsme si fungování našeho oddílu snad ani nedokázali představit.

Nicméně (a na to jsme jako judisté patřičně hrdí) nejsme jen ti, kteří pouze berou a nechtějí nic dávat. A i proto vznikl a již rok úspěšně běží ve spolupráci s Jihomoravským krajem projekt, který si dává za cíl podat pomocnou ruku problémové mládeži z Brna a okolí. Nebylo snadné získat pro tento projekt, který náš oddíl zviditelnil jak v médiích, tak doufejme i morálně pozvedl v očích široké veřejnosti, podporu, nicméně nakonec se našlo pár správných lidí, kteří se rozhodli dát šanci jedincům, kteří si to zaslouží. Nejde je zde vyjmenovávat všechny, nicméně alespoň dvě jména zde zmínit musím – členové krajské skupiny prevence kriminality Zdeněk Dufek a Jiří Altman. Jejich přístup byl hlavním impulsem ke spuštění našeho pilotního projektu, do kterého se během prvních 10 měsíců aktivně zapojilo přes 50 dětí a jako instruktoři jej vedli naši zkušení trenéři. 2× týdně se pod jejich odborným dozorem v našem doju potily, cvičily, učily se, ale i si povídaly o svých problémech cvičenci, kteří by jinak tento čas (a nechci jim křivdit) strávily na v lepším případě na ulici. Jejich radost z tréninku naplňovala i nás trenéry a vzájemná spolupráce se postupem času stávala bližší a bližší.

O úspěchu naší vize svědčí i fakt, že se tento cílený trénink mládeže dočkal svého pokračování a náš oddíl bude moci od září do června příštího roku alespoň částečně touto formou splácet svůj dík instituci, která jej podporuje. I když někdy je cesta k cíli dlouhá a trnitá, je důležité se na tuto cestu minimálně vydat. Jsme rádi, že jsme alespoň ve spolupráci s Jihomoravským krajem někomu tuto cestu otevřeli. Držte nám palce, abychom touto „dálnicí“ provedli co nejvíce lidí.

Mgr. Jaroslav Švec
vedoucí projektu Judo proti kriminalitě mládeže

PřílohaVelikost
Tréninková jednotka projektu SPORTEM PROTI KRIMINALITĚ MLÁDEŽE.doc24.5 KB