Skip to main content

PČR STARŠÍCH ŽÁKŮ

Posted in

V sobotu 16. 11. 2013 čekal starší žáky vrcholný turnaj, kde se rozhodovalo o tom, kdo se stane přeborníkem ve své věkové kategorii za rok 2013. Do Hranic, kde se turnaj pořádal, jsme jeli s čtyřmi závodníky, což nemusí být na jednu stranu mnoho, ale na druhou stranu, se jednalo o závodníky, kteří nemysleli na nic jiného než na titul. I přesto, že všichni čtyři pravidelně vozí medaile nejen z domácích, ale i zahraničních turnajů, nemusí to vždy na takovém specifickém turnaji jako je PČR vždy všechno vyjít a i největší favorité mohou zůstat bez medaile.

Nebudu Vás už déle napínat, stejně už většina z Vás ví, jak to dopadlo.

Přeborníkem ČR se stali: ve váze –66 kg Pavel Švec a Roman Ježek ve váze +73 kg.

2. místo: Jiří Holčapek ve váze +73 Kg

3. místo: Pavel Preis ve váze –34 Kg

Třešničkou na dortu pak bylo umístění v celkovém hodnocení, kde se Judo SK KP Brno umístilo na 1. místě z celkového počtu 57 oddílů.

Jako první z našeho oddílu se začali prát Holčapino s Ježourem. Oba nastoupili ve stejné váhové kategorii +73 kg. Už na začátku jsme si říkali, že by bylo skvělé, kdyby se kluci potkali ve finále, ale všichni jsme věděli, že to bude velice těžké, protože nebyli jediní, kteří mysleli na titul. Kluci však zabojovali a udělali nám všem obrovskou radost. Nervy to však byly neskutečné, hlavně pak v semifinále, kdy Jirka porazil jednoho z favoritů na titul. Po něm nastoupil do dalšího semifinále Roman, který rovněž zabojoval, a my jsme se dočkali nádherného finále, v kterém byl šťastnější Roman. První dvě želízka v ohni v jedné váhové kategorii a hned zlato a stíbro!

Než jsme si to stačili vychutnat, už jsme měli další nervy. Na řadě byl Švícko, který byl rovněž obrovským favoritem na titul. Bohužel jak už je u něj zvykem, nepřijel na turnaj zdravotně úplně v pořádku a nastupoval s teplotou a nejstrašnější chlapskou nemocí rýmečkou. Bylo na něm vidět, že není úplně OK, ale dokázal se hecnout. Nejtěžší byl pro něj druhý zápas, kde se rozhodovalo na praporky, naštěstí v Pavlův prospěch. Byl sice aktivnější, hlavně v ne-waza, ale jeden nikdy neví, jak to rozhodčí posoudí a na kterou stranu se přikloní. Všechno však dopadlo dobře a Pavel ve všech zbývajících zápasech zvítězil a zaslouženě bral zlato.

Posledním naším želízkem v ohni byl Pája, který myslel rovněž na titul. Věděli jsme, že to nebude rovněž nic lehkého, zvláště pak s jeho odvěkými sportovními rivaly z Jihlavy. Bohužel se mu nepodařilo postoupit do finále a tak jej čekal boj o bronzovou medaili. Do boje o bronz nastupoval s velkým zklamáním z prohraného semifinále. Dokázal se však zkoncentrovat a soupeři nedal sebemenší šanci. Doslova ho převálcoval. Myslel sice na titul, což je správné, protože na něho měl, ale prostě to nevyšlo. Rozhodně bych nemluvil o neúspěchu, protože placka z republiky je cenná, ať už má hodnotu jakoukoliv.

Chtěl bych poděkovat klukům za vynikající reprezentaci klubu a jsem rád, že všichni odvedli maximum a dokázali každý doslova urvat medaili. Rovněž děkuji trenérům, kteří na tomto úspěchu mají obrovskou zásluhu. Takový výsledek nebývá každý den, ba ani rok a je pro ně velkou odměnou za práci a čas, který tomu věnují. Je mi jasné, že by těchto výsledků kluci a oddíl nikdy nedosáhli nebýt jejich rodičů, kteří na těchto úspěších mají obrovskou zásluhu. Velice si vážím spolupráce s nimi a ještě jednou jim velice děkuji za to, co dělají nejen pro svoje děti, ale i pro klub.

Radim Preis

Výsledky na ČSJu: http://www.czechjudo.org/…zaku-a-zakyn

PCR_Hranice_2013.JPG
PřílohaVelikost
2013-PCR_st_zactvo_tab_zaci.pdf135.54 KB
2013-PCR_st_zactvo_poradi_klubu.pdf15.26 KB

Stejně jako Radim gratuluji

Obrázek uživatele svicko1

Stejně jako Radim gratuluji v prvé řadě našim borcům ke skvělým úspěchům, Trawexovi za skvělou dlouhodobou přípravu závodníků a přesně budu opakovat znovu slova místopředsedy – v neposlední řadě rodičům, kteří pro nás dělají první poslední :-) Sportu zdar a jen musím doufat, že ty kluky v dorostu dovedu k minimálně stejným výsledkům :-)