Skip to main content

TVRDONICE

V sobotu 19. 10. 2013 jsme se vypravili na turnaj do Tvrdonic. Účast byla hojná. Z našeho klubu přijelo 18 judistů a judistek, celkový počet závodníků byl 238. Protože se zápasilo na třech tatami, bylo až do večera o zábavu postaráno. Pro co největší pohodu všech zúčastněných pak byly před místním hostincem, který je propojen s tělocvičnou, kde se turnaj odehrával, připraveny zabíjačkové hody.

Nyní už ale k výsledkům a výkonům. Podařilo se nám vybojovat 6 zlatých, 2 stříbrné a 6 bronzových medailí.

1. místo:

Balák Jakub 3/0, tři rychlá vítězství, tak to má být.

Doupovec Vít 5/0, pět iponů, rovněž super.

Lindovský Jiří 5/0, další paráda.

Rovenský Lukáš 4/0, těžké semifinále s oddílovým soupeřem Marcelem a finále se zkušeným borcem z Pezinoku. Lukáš dokázal prodat svoje zkušenosti a zaslouženě bral zlatou medaili.

Waldsberger Tomáš 4/1, Tomíku, potřeba zamakat na technice, za chvíli by to na první místa už nestačilo. U většiny prováděných chvatů vůbec nezabíráš rukama.

Havlíčková Sabina 4/0, Sabčo, pořád jen jeden chvat a ještě ne úplně dobře, ani jedna kombinace, nebo alespoň náznak. Zatím to vychází, ale nebude Ti to stačit. Neboj se vyzkoušet něco nového i za cenu toho, že se to nepovede.

2. místo:

Dohnal Jakub 3/2, tak jako Sabča, pořád jen jeden chvat neustále dokola. Zkušenější soupeři by toho okamžitě využili.

Sydorkin Roman 3/2, obrovská vůle po vítězství a dravost, ale také obrovské až nepochopitelné chyby. Tady je potřeba se naopak v zápasech trochu zklidnit a zbytečně tolik v zápasech nedivočit.

3. místo:

Debsová Markéta 3/2, pokud se Markéta naučí ke svému osobnímu chvatu nějakou kombinaci, tak bude pro soupeřky velice tvrdý oříšek, protože pokud neudělá nějakou velkou chybu, tak je téměř nehoditelná. Pochvala za všechny zápasy.

Dohnal Matěj 1/2, Slušný výkon, prohra jen s oběma finalisty. Tady se projevila horší technika a méně zkušeností ze závodů.

Hoda Lukáš 2/2, Docela slušné, ale jsou tam velké rezervy. Lukáš bere všechny zápasy moc na pohodu.

Křížek Michael 1/2, Michal se sice snaží a v zápase maká, ale vše je bez úchopu a za celou dobu v zápase nenastoupí ani do jednoho chvatu. Pokud se nad tím nezamyslí, tak se nikam dál neposune.

Mravec Marcel 2/2, slušný výkon, prohra jen s oběma finalisty. Marcel je bojovník a maká v zápase po celou dobu. Je potřeba se jen naučit lépe snášet prohru.

Nezval Filip 3/1, tři vítězství ve skupině a jediná prohra s oddílovým soupeřem v semifinále. Slušný výkon, v zápasech přemýšlí (někdy až moc). Pokud trošičku přidá na dravosti, bude to super.

Další umístění:

Šoukalová Ester 0/4, Poměr vítězství a porážek je příliš krutý. 3× prohra na jeden pomocný bod a 1× na yuko. Přestože nevyhrála ani jeden zápas, velká pochvala za bojovnost. Příště to Ester určitě na medaili vyjde.

Dvořáček Tomáš 1/3, Chybí hlavně důraz v zápase a nasazení. Když už se mu podaří mít převahu nad soupeřem, který se během celého zápasu jen brání a nezmůže se vůbec na nic, nechá se nesmyslně hodit na ipon pět vteřin před koncem, přestože by jinak jasně vyhrál na 1 pomocný bod. Tomáš musí jezdit více po závodech, na tréninku zápasové zkušenosti nenasbírá.

Ohnisko Adam 2/1, místo toho aby v posledním zápase ve skupině porazil jakýmkoliv bodovým rozdílem relativně nejslabšího soupeře a zajistil si postup z prvního místa, tak svojí laxností prohrál na ipon a na pomocné body vůbec nevylezl ze skupiny. Tohle jsem rozdýchával ještě hodně dlouho.

Župka Jan 0/1, Zranění v prvním zápase s oddílovým soupeřem. Tady tyto zápasy jsou vždy ošemetné. Nikdo nechce dát nic zadara.

Mistrovství Moravy pro mláďata a PČR pro žáky se blíží, tak doufám, že forma těm co to nyní jde, vydrží a Ti ostatní si z toho vezmou ponaučení a pokusí se s tím ještě něco udělat, aby mohli být na závěr sezóny odměněni nějakým pěkným umístěním, nejlépe medailí.

Radim Preis

Tvrdonice_2013.JPG
PřílohaVelikost
Tvrdonice_výsledky_2013.pdf3.36 MB

Tak prej o zabijačkových

Tak prej o zabijačkových hodech kecáš. Lindovská si stěžovala, že nic neměla.

Měla se s Jurášem domluvit,

Obrázek uživatele Pele

Měla se s Jurášem domluvit, aby vypadnul v prvním kole a mohla jít dlabat:-)

Než se Juráš dopral, všechno

Obrázek uživatele Pája

Než se Juráš dopral, všechno bylo fuč :-)a tak krásně to vonělo …

To bych raději umřela hlady

Obrázek uživatele Pája

To bych raději umřela hlady :-)