Skip to main content

ČP TEPLICE_žáci

CP_Teplice_zaci_2013.JPG

V Pátek 4. října podvečer jsme se vydali na cestu do Teplic, vybojovat poslední možné kvalifikační body a nominovat se na přebor České republiky jednotlivců mladších i starších žáků.

O den později v místní sportovní hale pod Stínadli se kluci odvážili. Thomas Scholz, bohužel neudržel váhu a musel do vyšší váhové kategorie, bojoval statečně, 2 výhry 1 prohra věřím, že si na vyšší váhovku zvykne a brzy bude vozit medaile.

Další kdo na tatami nastoupili, byli muší váhy, Preis Patrik a Balák Jakub. Oba dva se probojovali do semifinále, kde na sebe narazily a po vyrovnaném boji odešel vítězně na jeden pomocný bod Kuba. Jakub finále zvládl skvěle a získal první zlatou placku. Patrik šel automaticky bojovat o bronz. Ttaké si vedl skvěle a byla z toho druhá placka bronzová.

Další v pořadí byl Marcel Mravec, 1 výhra 2 prohry. Vypadl v opravných bojích. S Thomasem a Marcelem ve stejné váhové kategorii do 38 Kg ještě bojoval Honza Župka a Lukáš Rovenský. Honzík bohužel bojoval se stejným úspěchem jako Marcel, 1 výhra 2 prohry. Lukáš měl konečně svůj den a probojoval se po 4 výhrách až do finále, kde narazil na nebezpečného Vlčka z Jihlavy. S Lukášem jsme probrali taktiku jak na něj. Lukáš si vedl skvěle, soupeře hodil po prvé na juko a po chvilce na Wazari, ale ještě jsme neměli vyhráno, chybělo asi 45 sekund. Soupeř zvyšoval tlak při kterém se mu podařilo hodit Lukáše na Wazari. Zbývalo asi 20 vteřin, Vlček z Jihlavy byl nepříjemný až do poslední vteřiny, ale Lukáš si nechtěl nechat vzít zasloužené vítězství. Konečně placka a zlatá, republika mně nemine.

Do bojů pod teplickými stínadly zasáhly ještě Marek Černý, Lukáš Hoda a Pavel Preis. Marek s Lukášem bohužel vypadli v prvním kole, tak příště. Posledním želízkem v ohni byl náš jediný zástupce starších žáků Pavel Preis. Ve své váze do 34 kg měl 4 soupeře, všechny smetl z povrchu tatami a vybojoval tak naši 3 zlatou medaili.

Po prvním dni turnaje jsme byli na prvním místě v bodování družstev. Škoda, že jsme nebyli v nejsilnějším složení, mohli jsme si odvést pohár za nejlepší družstvo turnaje a 10 000 Kč.

S pozdravem trenér Jirka Halva.

Kompletní výsledky ČP Teplice:http://www.czechjudo.cz/

Prozatím fotografie, které pořídil Robert Balák. Článek bude později.

Gratuluji všem medailistům

Obrázek uživatele svicko1

Gratuluji všem medailistům z ČP a mockrát ještě jednou děkuji Zbyňkovi Křížovi a Pavlovi Švecovi staršímu za pomoc :-) Díky

Jarda