Skip to main content

VC POLNÉ

VC Polné 2010

Dne 30. 10. 2010 se konala Velká cena Polné, která probíhala v krásném prostředí místního zámku. Turnaj byl velice dobře zorganizován a ceny pro vítěze byly nádherné. Závodů se zúčastnilo 170 judistů z 25 klubů za účasti i několik zahraničních oddílů z Polska, Slovenska, Německa a Rakouska. Z našeho oddílu přijelo 11 judistů, kterým se podařilo vybojovat 3 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile.

V soutěži družstev v kategorii mláďat, jsme získali pohár za 2. místo.

Umístění:

1.místo – Dračková Zuzana, Letzel Filip, Preis Patrik.

2.místo – Mahr Marek, Preis Pavel, Scholz Thomas.

3.místo – Černý Marek, Dvořáček Daniel.

Dračková Zuzana – V kategorii mláďat do 37 kg, kde měla ve skupině i tři kluky, nezaváhala ani v jednom zápase a zaslouženě získala pohár za první místo. Zuzka předvedla velice hezké judo a i takticky si vedla velice dobře, kdy v zápase s fyzicky silnějším soupeřem dokázala zvítězit na jeden pomocný bod.

Letzel Filip – V kategorii ml. žáků do 55 kg měl dva soupeře. V obou zápasech zvítězil na ipon. Filip se pral velmi dobře a je jen škoda, že se neúčastní více závodů.

Preis Patrik – V kategorii mláďat do 24 kg měl čtyři soupeře. Ve všech zápase zvítězil na ipon a zaslouženě svoji skupinu vyhrál.

Mahr Marek – V kategorii mladších žáků do 42 kg měl sedm soupeřů. Marek přidal oproti jiným závodům v zápasech trochu na agresivitě a bylo to na jeho výkonu znát. Ve své skupině vyhrál vše na ipon, v boji o finále na yuko a až ve finále se našel soupeř, který byl nad jeho síly.

Scholz Thomas – V kategorii mláďat do 28 kg měl pět soupeřů. Thomas se pral jako vždy s velkým nasazením. Je to opravdu velký bojovník, ale musí více zapracovat na technice a používat více chvatů.

Preis Pavel – V kategorii mláďat do 25 kg měl sedm soupeřů. Prohrál jen ve finále a umístil se tak na hezkém druhém místě.

Černý Marek – V kategorii mláďat do 32 kg měl osm soupeřů. Ve své skupině zvítězil třikrát na ipon a prohrál v ní jen jeden zápas s velice kvalitním soupeřem z Polska, který celou kategorii nakonec vyhrál. Postoupil tak ze základní skupiny z druhého místa. V boji o finále se mu však nedařilo a získal tak výborné třetí místo.

Dvořáček Daniel – V kategorii mláďat do 32 kg měl tři soupeře. Na Danovi je vidět, že se zlepšuje, ale neustále musí pracovat na technice.

Ježek Roman – V kategorii ml. žáků nad 60 kg měl čtyři soupeře. Dvakrát sice zvítězil, ale kvůli nižšímu součtu bodů ze všech zápasů obsadil až čtvrté místo. Roman musí zapracovat hlavně na úchopu a zvolit si nějakou osobní techniku.

Rojka Tomáš – V kategorii st. žáků do 50 kg dopadl úplně stejně jako Roman. Dva vyhrané zápasy, nižší součet bodů a tolik nepopulární čtvrté místo. Přestože se Tomáš na stupně vítězů nedostal, musím ho pochválit, protože ve všech čtyřech zápasech podal velice bojovný výkon a žádnému soupeři nedal nic zadarmo. Velice si cením obou zápasů, ve kterých zvítězil na jeden pomocný bod. Na Tomovi bylo vidět, že chce vyhrát a opravdu pro to udělal maximum. Ještě jednou velká pochvala za předvedený výkon ve všech zápasech.

Nekvapilová Markéta – V kategorii mláďat do 35 kg měla jedenáct soupeřů, z toho osm kluků. Měla trochu smůlu, kdy v rozhodujícím zápase o postup ze skupiny prohrála na jeden pomocný bod a ztratila tak možnost bojovat o medaile. Pochvala za to, že pravidelně jezdí po závodech a sbírá zkušenosti, které se jí budou brzy hodit.

Radim Preis

Pelousku s tou organizací jsi

Obrázek uživatele svicko1

Pelousku s tou organizací jsi to malinko přepískl – to jsi byl na jiným turnaji ne? :-)