Skip to main content

Olomoucký pohár 2014

Několik nadšenců z řad rodičů obětovalo asi poslední teplotně vydařenou neděli a vydalo spolu s mladými bijci SKKP Brno, šířit slávu našeho klubu na judistický turnaj v Olomouci. Nutno podotknout, že to nebyla cesta zbytečná, i když se to tak u některých jedinců zpočátku jevilo.

Co musím předeslat hned v úvodu, turnaj se odehrával v krásné sportovní hale, ve které bylo navíc položeno nám dobře známé tatami, na němž se ještě minulý týden bojovalo v rámci velmi vydařeného Brno Cupu 2014. Mláďata své snažení zahájila již v ranních hodinách, zatímco žáci nastupovali na žíněnky až těsně po obědě.

Ve výborném světle se opět předvedl Vítek Doupovec ve váze do 32 kg, který nezaváhal ani v jednom ze svých čtyř měření sil a stejně jako o den dříve na turnaji v Ostravě si došel pro zaslouženou zlatou medaili. Nezbývá se proto než těšit, jak se příští rok povede mladšímu z rodu Doupovců mezi mladšími žáky.

Druhým mládětem v našich řadách byla Markéta Debsová, která je známá svojí flegmatickou povahou. Měla sice jen jednu soupeřku, ale aby jí to nebylo líto, utkala se s ní hned třikrát. Díky vítězství v rozhodujícím zápase sice vybojovala první místo, ale tvář jejího tatíka příliš spokojeně nevypadala. Ještě dlouho po zápase totiž své dceři vytýkal, že nedokázala zcela přesně praktikovat jím zvolenou strategii…

Posledním mládětem bojujícím v barvách SKKP Brno byl Filip Nezval. Nezapřel v sobě svoji tiše ukryté bojové schopnosti a i v Olomouci zarputile bojoval o metu nejvyšší. Jedna jediná porážka z pěti soubojů jej však nakonec posunula na druhé místo, které nakonec přijal vcelku pozitivně.

Pak již přišli na řadu mladší žáci….. Rád bych řekl i žákyně, ale vzhledem k tomu, že Sába Havlíčkovic k sobě neměla žádnou soupeřku ve váze do 44 kg, byla po dohodě rozhodčích s trenérem Doupovcem umístěna mezi žáky do 46 Kg.

Marek Sláma ve váze do 38 kg tentokrát na své soupeře nenašel vhodné donucovací prostředky a s ohledem na čtyři porážky na medaili bohužel nedosáhl… Nejlepším lékem je však zamakat na tréninku a na dalším turnaji začít znovu od začátku.

Ve váze do 34 kg se pak prezentoval Adam Ohnisko. Poměrem zápasů 3/1 vybojoval slušné druhé místo, ale… Z mého laického pohledu si myslím, že kdyby se dokázal víc „kousnout“ a pořádně se naštvat, vypadalo by to ještě líp…

Na závěr jsem si nechal „mladšího žáka“, který bojoval ve váhovce do 46 kg. Sabina Havlíčková je psychicky poněkud křehčí bytost, proto jsme jí pohlaví pěti soupeřů ve váze dlouho tajili…. Trenér Doupovec však v sobě nakonec našel velkého psychologa a po jeho přednášce na téma „Běda mužům, kterým žena vládne“, se Sába nakonec smířila se svým osudem. Do prvního zápasu nastoupila s tím, že i tady ošulí techniku a půjde to nějak silou…., ale narazila! Po krátkém vysvětlení rozložení sil mezi mužem a ženou i ona dospěla k názoru, že tady již pomůže jedině nějaká zvládnutá technika či případně kombinace. …..V dalších třech zápasech zvítězila před limitem, když ve finále oplatila porážku svému prvnímu soupeři…

P.S.: Většina členů výpravy se „vyprsila“ v týmových tričkách, což jen umocnilo důstojnou reprezentaci našeho klubu.

Výsledky:

  • Vítek Doupovec 4/0 – 1. Místo
  • Markéta Debsová 2/1 – 1. Místo
  • Sabina Havlíčková 3/1 – 1. Místo
  • Filip Nezval 4/1 – 2. Místo
  • Adam Ohnisko 3/1 – 2. Místo
  • Marek Sláma 0/4 – bez umístění

Marek Havlíček

Super výsledky a článek

Obrázek uživatele Pele

Super výsledky a článek rovněž. Všem blahopřeji. Radim