Skip to main content

MT Vídeň – U16, U14, U12, U10

Viden.JPG

V neděli 14. 9. 2014 se 21 sportovců z našeho klubu zúčastnilo mezinárodního turnaje v Rakousku. Získali jsme 3 zlaté, 2 stříbrné a 8 bronzových medailí. Turnaje se zúčastnilo 286 závodníků ze 42 klubů a 13 států. Celkově se náš oddíl umístil na šestém místě.

Umístění:

1. Místo:

 • Havlíčková Sabina 4/0
 • Scholz Thomas 3/0
 • Preis Pavel 3/0

2. Místo:

 • Nezval Filip 1/1
 • Depsová Markéta 1/1

3. Místo:

 • Steinhauser Ondřej 1/2
 • Waldsberger Tomáš 4/1
 • Kratochvíl Lukáš 2/1
 • Mravec Marcel 3/1
 • Černý Marek 3/1
 • Šenkyříková Jana 2/2
 • Balák Jakub 2/1
 • Hoda Lukáš 1/2

Další umístění:

Sydorkin Roman 2/2, Rovenský Lukáš 1/1, Dohnal Matěj 0/2, Preis Patrik 0/2, Pintera Daniel 1/2, Doupovec Vít 0/2, Lindovský Jiří 3/2, Kupský Michal 0/1.

Rád bych pochválil celý tým za bojovnost v zápasech, bylo vidět že se všichni na zápasy těší, ale také bylo vidět, že byla dlouhá turnajová pauza. Nicméně byl turnaj na rozepraní před nadcházejícím BC a blížícími se PČR, což splnilo svůj účel.

Havlíčková Sabina – Slušný a velice bojovný výkon, ale stále je potřeba zapracovat na kombinaci chvatů.

Preis Pavel – Vstup do prvního zápasu velice rozpačitý, hned na úvod wazari pro soupeře (spíš ipon), potom se ale probudil a soupeře doslova převálcoval. V druhém zápase cenné vítězství nad velice nepříjemným zápasníkem z Bulharska.

Scholz Thomas – Konečně zlato! Tomíkovi neustále první místo unikalo, ale tentokrát zasloužené a přesvědčivé vítězství ve všech zápasech.

Depsová Markéta – Stále sbírá zkušenosti, je potřeba, aby se naučila chvaty kombinovat, a bude to super. Je, ale vidět, že se neustále zlepšuje a že se kombinovat snaží.

Nezval Filip – Tady byla vidět zápasová přestávka, nebylo to úplně ono, ale proto se na takový turnaj jelo, aby se děcka dostala do tempa na jaké jsme u nich zvyklí.

Waldsberger Tomáš – Velice slušný výkon, hezké přechody v ne-waza. Všichni soupeři velice vyrovnaní. Celkem pět zápasů, v kterých se dobře popral.

Steinhauser Ondřej – Nasazení ve všech zápasech, tak jak jsme u něj zvyklí, dobře, že jezdí hodně po turnajích, kde sbírá zkušenosti.

Kratochvíl Lukáš – Těžcí soupeři, tak jak je vidět i na fotce ze stupňů vítězů. Lukáš se zapral velice dobře.

Mravec Marcel – Hezké zápasy a zasloužená medaile. Jako tradičně těžká skupina, ale Marcel to zvládnul.

Černý Marek – Tady to konečně po delší době „cinklo“. Je vidět, že to jde, jen to chce ještě více makat.

Šenkyříková Jana – Jana se tak nějak pomaleji dostává do tempa. První dva zápasy prohra a potom dva zápasy s krásnými kontrachvaty (tani-otoshi), tohle by mohlo Janě vyhovovat, jen tak dál a nebát se to více zkoušet.

Balák Jakub – Výborný výkon. První zápas na téměř 8 minut se zkušeným soupeřem (modrohnědý pás). Do poslední chvíle oba soupeři velice vyrovnaní, bohužel se šťastným koncem pro soupeře, kdy dostal Kuba šido. Určitě nebyl horší, nebo více pasivní, ale už rozhodčí museli někoho napomenout a odskákal to Jakub. Jeden z nejhezčích zápasů.

Hoda Lukáš – Pořád se zlepšuje, ale taky tam jsou pořád rezervy. Makej.

Lindovský Jiří – Těžká skupina, ale všechno hezké a vyrovnané zápasy. Jednu chvíli jsem si myslel, že je Jirka v jiné skupině než má být. Všichni tak o hlavu větší chlapi.

Kupský Michal – Přijel na zkušenou, bohužel měl jen jeden zápas. Škoda, že se nedostal do skupiny, kde by se více popral, snad příště. Hlavně nevěšet hlavu, je potřeba neustále jezdit po turnajích, sbírat zkušenosti a tzv. se vyprat.

Pintera Daniel – Výsledek neodpovídá výkonu, ale to se někdy stává. Velice nešťastný zápas o třetí místo. 15 vteřin před koncem Dan ještě vedl, následně wazari pro soupeře. Dan se však hecnul a s vypršením časového limitu urval wazari také, která rozhodčí nejprve uznal, ale po protestu přísedících rozhodčích a pochopitelně i domácích příznivců bylo nakonec zrušeno. Smolný a úplně poslední zápas celého turnaje. Nedá se nic dělat, jedeme dál.

Doupovec Vít – Těžká skupina, ale alespoň dva ostré zápasy na rozeprání před nastávajícím vrcholem sezony.

Sydorkin Roman – Tady bylo vidět velké zlepšení v technice. Nasazení výborné jako vždy. V zápase o třetí místo se potkal se svým oddílovým soupeřem. Zápas byl jako již tradičně vyrovnaný, ale štěstí se přiklonilo na druhou stranu.

Rovenský Lukáš – Lukáš se pere dobře, ale už po několikáté turnaj bohužel nedokončil kvůli „zranění“, které jako mávnutím kouzelného proutku po chvíli zmizí. Všichni víme, že judo někdy bolí, ale je potřeba se trošičku více zocelit.

Preis Patrik – V prvním zápase si uletěl s pozdějším vítězem skupiny, ve druhém zápase 10 vteřin před koncem, kdy vedl na wazari a měl celý zápas pod kontrolou svojí vlastní nepochopitelnou chybou uletěl po druhé a bylo vymalováno. Snad se z toho poučí a zjistí, že je v judu něco i jako taktika. Jinak docela hezké judo.

Dohnal Matěj – Těžká skupina, rovněž dva zápasy jako Vítek, ale na rozeprání dobré.

Závěrem bych chtěl říct, že většina našich svěřenců byla na turnaj dobře fyzicky připravená, což je potěšující. Téměř nikoho také psychicky nerozhodli ani soupeři, kteří měli vyšší kyu. Zřejmě už naši borci zjistili, že v pásku to jen nebude, což si můžete prohlédnout na fotkách ze stupňů vítězů.

Kompletní výsledky zde: http://www.judonet.at/…r/_index.htm

Radim, Zdeněk a Marcel

Zkusil jsem udělat video z té

Zkusil jsem udělat video z té trochy materiálů, co jsem natočil. Příště asi vystřihnu ty moje kecy. Prvních víc, jak 10 minut je Marcel, ale pak jsou i jiné zápasy.

http://youtu.be/MMjMKTE-0LI