Skip to main content

GYÖR U15

Posted in
Györ_2014.jpg

Není to tak dlouho, co jsme byli v Maďarsku a 7.6 jsme vyjeli do Györu na Evropský pohár starších žáků a žákyň. Ráno jsme vyrazili v 5.30 v počtu 4 bojovníků. V Podivíně jsme nabrali naši jedinou judistku Aničku. Počet závodníků nebyl jako v Budapešti, ale soupeři byli velice kvalitní.

První kdo nastoupil, byl Dan Pochop. V prvním zápase po taktickém boji porazil maďarského judistu. V dalším boji narazil na protivníka z Polska. Po vyrovnaném boji odešel z tatami poražen. Do dalších bojů bohužel nepostoupil.

Anička Třináctá bojovala jako lvice. V 1.kole zvítězila nad Maďarkou na ipon. Ve 2.kole odešla poražena polkou Paszkowskou i když soupeřku hodila čistě na záda dostala od rozhodčích jen Wazari. Soupeřka v následném boji na zemi Aničku chytila do držení a a udržela ji. Anička se dostala do opravných bojů, kde porazila Maďarku Szakalovou držením kesa gatame. Anička se dostala do boje o bronzovou medaili, kde porazila další Maďarku Kiss Držením.

Lukáš Kratochvíl v1.kole porazil maďarského judistu hodem soenage na Ipon(10 bodů). Ve 2.kole si poradil s chorvatským judistou kterého porazil držením. Ve 3.kole se Lukáš trochu zapotil a musel bojovat až do poslední vteřiny odešel jako vítěz. Lukáše čekalo semifinále s Maďarem Juhaszem, kterého porazil krásným hodem ipon soenage. Finále netrvalo ani půl minuty a Lukáš odešel z tatami poražen, ale 2.místo je velký úspěch.

Pavel Preis a Jakub Balák se prali ve stejné váze, ale každý v jiné skupině. Vidina společného finále by byla hezká, ale. Kluci bojovali každý vyhrál první dva zápasy.Ve 3.kole v boji o semifinále odešli z tatami poraženi. Kluci museli do opravných bojů, kde každý jednou vyhrál. Aby mohli bojovat o bronzové medaile museli porazit každý ještě jednoho soupeře. To se klukům bohužel nepodařilo a skončili shodně na 7.místě.

Musím všechny pochválit za předvedené výkony a věřím, že zkušenosti z mezinárodních turnajů se našim svěřencům časem zúročí.

  • Pochop Daniel 55 Kg St.ž. 1/1
  • Třináctá Anna 48 Kg St.ž. 3/1– 3.místo
  • Kratochvíl Lukáš 50Kg St.ž. 4/1– 2.místo
  • Preis Pavel 36Kg St.ž. 3/2– 7.místo
  • Balák Jakub 36Kg St.ž. 3/2– 7.místo

S pozdravem Jirka Halva

Super výsledky, gratuluji

Obrázek uživatele svicko1

Super výsledky, gratuluji samozřejmě všem k předvedeným výkonům a Halvičovi za trenérskou práci. Jen nevím, kde se vzal pojem Evropský pohár st.žáků :-) … vloni přijel Pavlik s tím, že byl třetí na Mistrovství Evropy, letos je to EP, tak snad jen nezbývá než doufat, že se všem bude takto dařit na skutečných Evropských pohárech.