Skip to main content

Šampionát Moravy mláďat v UH

Posted in

V sobotu 30.11. jsme se vypravili v počtu 17 závodníků do Uherského Hradiště, kde se konal vrcholný turnaj pro kategorii mláďat, něco jako pro žáky PČR. Konkurence byla značná, turnaje se zúčastnilo 360 závodníků nejen z ČR, ale i z Polska. Našim mláďatům se podařilo výsledkově navázat na věkovou skupinu mladších i starších žáků a tím tak úspěšně završit pro náš oddíl již už tak veleúspěšnou sezonu.

Výsledky:

Šampionem Moravy za rok 2013 se stali:

 • Lindovský Jiří
 • Nezval Filip
 • Ohnisko Adam
 • Waldsberger Tomáš

2. místo:

 • Trávníček Dominik
 • Sydorkin Roman
 • Steinhauser Ondřej

3. místo:

 • Šoukalová Ester
 • Bezdíček Karel
 • Majzner Filip
 • Pospíšil Tomáš
 • Procházka Ondřej
 • Sláma Marek

Další umístění:

 • Doupovec Vít
 • Debsová Markéta
 • Jakš Jakub
 • Otruba Filip

Zhodnocení:

Lindovský Jiří – Potvrdil roli favorita a za výsledky kterých dosahoval po celý rok si pohár pro Šampiona Moravy určitě zaslouží.

Nezval Filip – Další výborný výkon a potvrzení své výkonosti. Filip se neustále zlepšuje což je to vidět nejen na výsledcích, ale i na tatami.

Ohnisko Adam – Adam si zřejmě schoval formu především na tento turnaj, tomu se říká načasování formy. Přestože měl během roku výsledky střídavě nahoru dolů, tady vyšlo vše na 100 % a vybojoval další pohár pro Šampiona Moravy. Adam se hodně zlepšil, ale je pořád na čem pracovat, tak neusnout na vavřínech a makat.

Waldsberger Tomáš – Přestože prohrál první zápas a hrozilo, že nepostoupí, dokázal se vzchopit, zabojoval a postoupil až do finále, kde narazil na soupeře, kterému oplatil porážku ze skupiny. Pochvala za bojovnost a vůli po vítězství.

Trávníček Dominik – Další skvělý výkon, prohrál jen s jedním soupeřem a zaslouženě získal stříbrnou medaili.

Sydorkin Roman – Roman tentokrát moc v zápasech nedivočel, držel se pokynů trenérů a vyplatilo se. Prohrál až po velice dramatickém zápase ve finále, kdy mu soupeř oplatil porážku ze skupiny.

Steinhauser Ondřej – Ondra opět nezklamal, přestože byl v našem teamu nejmladší probojoval se až do finále, kde po dramatickém a bojovném utkání získal nakonec stříbrnou medaili.

Šoukalová Ester – Ester se podařilo postoupit ze skupiny. V semifinále však byla soupeřka nad její síly a tak z toho byla nakonec pěkná bronzová medaile.

Bezdíček Karel – Kája měl celkem čtyři zápasy, ve kterých dokázal dvakrát zvítězit. V semifinále však narazil na zkušenějšího soupeře a tak z toho bylo nakonec pěkné 3. místo.

Majzner Filip – Filip nezklamal, předváděl hezké judo a bylo na něm vidět, že má pro judo cit.

Pospíšil Tomáš – Dokázal ve čtyřech zápasech zvítězit, semifinále však nedopadlo podle jeho představ a finále mu tak těsně uniklo.

Procházka Ondřej – Další z nejmladších v naší výpravě a také nezklamal. Ondra si za letošní výkony medaili rozhodně zasloužil.

Sláma Marek – Marek měl celkem pět zápasů, tři vyhrál, ve dvou odešel poražen. Pochvala zvláště pak za poslední zápas o 3. místo, ve kterém zvítězil a získal tak pro náš oddíl další medaili.

Doupovec Vít – Vítek měl velice těžkou skupinu. První zápas prohrál, v druhém na něj čekal soupeř, kterého ještě nikdy neporazil. Vyhlídky nebyly nejlepší, zvláště pak, když na postup ze skupiny dávalo naději jedině vítězství na 10 bodů a i ještě tady by nebylo nic jisté. Vítek se však dokázal vzchopit, dal do zápasu všechno a krásným hodem na ipon vyhrál. Teď už jsme čekali jen, jak to dopadne, protože všichni soupeři ve skupině měli stejný počet vítězství a i pomocných bodů. Nakonec to dopadlo dobře a Vítek postupoval z první pozice. Dál už se to však tak šťastně nevyvíjelo. Vítek nakonec prohrál o 3. místo a skončil bez medaile. Myslel sice na vítězství, ale tentokrát to bohužel nevyšlo. Nedá se nic dělat, je to jen sport, jedeme dál.

Debsová Markéta – Markéta měla rovněž těžkou skupinu. Přestože dala do zápasů vše, nestačilo to a zůstala bez medaile. Nemusí být však smutná, protože odvedla slušný výkon a bude mít šanci na reparát ještě příští rok, kdy je posledním rokem mládě, tak to snad vyjde.

Jakš Jakub – Jakub má zrovna období, kdy se mu tolik nedaří. Tak to mívá každý sportovec, zaleží jen na něm, jestli vydrží a udělá maximum pro to, aby se vrátil opět nahoru tak jako dřív. Věřím, že to dokáže a bude opět pravidelně vozit medaile.

Otruba Filip – Filipovi se tentokrát také nedařilo a neumístil se, nedá se nic dělat, jedeme dál.

Závěrem bych ještě jednou poblahopřál všem medailistům a poděkoval všem rodičům za skvělou spolupráci nejen na tomto turnaji, ale i během celého roku.

Radim Preis, Jiří Halva a Zdeněk Trávníček

MMM_2013.jpg
PřílohaVelikost
Sampionát Moravy 2013-výsledky.pdf5.61 MB

Asi slušný oddíl ;-)

Asi slušný oddíl ;-) Gratulace všem! P.S.: Nebloudili jste? :-))

Nebloudili, vždyť jsi s námi

Obrázek uživatele Pele

Nebloudili, vždyť jsi s námi nebyl:-)

Sice nevím kolik je to do

Obrázek uživatele svicko1

Sice nevím kolik je to do Hradiště kilometrů, ale na tachometru mikrobusu bylo 284 – takže určitě nebloudili..... :-)