Skip to main content

Chorvatsko - Zagreb

zagreb_2013.JPG

V sobotu 12. 10. 2013 jsme se zúčastnili turnaje v Chorvatsku, odkud se nám podařilo přivézt 1 zlatou, 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile.

1. místo – Švec Pavel

Přestože bylo na Pavlovi vidět, že není úplně v pohodě a že je unavený, dokázal se s tím srovnat. Všechny svoje soupeře porazil a zaslouženě bral zlatou medaili. Pavel odvádí stabilně kvalitní výsledky a dokáže těžit ze svých zkušeností. Je radost se na takové zápasy dívat.

2. místo – Letzel Filip

Filip startoval ve dvou kategoriích. V kategorii starších žáků se probojoval až do finále, kde narazil na svého oddílového soupeře Pavla Švece. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, ale ke konci se projevila Pavlova větší zkušenost a tak z toho bylo krásné druhé místo. V kategorii dorostenců měl Filip tři zápasy. V jednom z nich dokázal zvítězit a obsadil tak místo sedmé. Pochvala za všechny zápasy, zvláště pak za zápas, kde zvítězil po velice vyrovnaném boji nad zkušenějším soupeřem. Filip to zvládnul nejen fyzicky, ale i takticky a nechal v zápase opravdu všechno. Jen tak dál.

3. místo – Mravec Marcel, Preis Pavel a Ježek Roman

Marcel startoval v kategoriích mladších a starších žáků ve váze do 38 kg s celkovou bilancí 4 vítězství a 3 proher. Ve všech zápasech makal a nedal nikomu nic zadarmo. Pochvala za to, že dokázal otočit dva velice důležité zápasy. Taková vůle po vítězství se cení! Musí si ale, dávat pozor na zbytečné chyby, aby pak nemusel dohánět skóre ve více zápasech. Stojí to hodně sil a nemuselo by to pokaždé vyjít. Jinak super.

Pavel měl ve skupině čtyři soupeře. V prvním zápase narazil na soupeře z Ukrajiny, s kterým po sporném rozhodnutí rozhodčího prohrál. Následující dva zápasy vyhrál na ipon. V posledním velice vyrovnaném zápase, kde se rozhodovalo o druhém místě jej rozhodčí tzv. zaříznul v golden score. Přestože měl jasnou převahu po celou dobu, dostal od rozhodčího šido. Nedá se nic dělat, na takovýchto turnajích se holt musí házet, aby na praporky nemuselo dojít. A to nejlépe na ipon.

Roman první zápas prohrál, v druhém zvítězil. Placka dobrá, ale prohra v prvním zápase mrzí, zvláště pak, když člověk ví, že to byla prohra zbytečná. Šlo sice o přípravné zápasy, ale i přesto by se měl každý na všechny zápasy co nejlépe zkoncentrovat a jít do nich naplno.

Další umístění:

Bradáč Daniel startoval také ve dvou kategoriích. Ve starších žácích se umístil na pátém místě s bilancí 2/2. V dorostu se mu nedařilo a skončil v prvním kole. Tady se projevilo to, že soupeři byli fyzicky výš.

Vendy se tentokrát nedařilo a neumístila se. Nedá se nic dělat, jedeme dál.

Trawex a Pele

Výsledky: http://www.judo.hr/?…