Skip to main content

Soustředění na GARGANU

Posted in
GARGANO_2013.JPG

V termínu od 14.6. do 29.6. 2013 se tým brněnských judistů posílený o mladé závodníky z RVŽ (regionální výběr žáků) a dalších spřátelených klubů zúčastnil soustředění v italském Garganu.

Díky skvělé práci Vlaďky a Romana Ježkových a týmu trenérů se podařilo pro naše mladé judisty zabezpečit ideální sportovní podmínky. Žáci různých věkových kategorií svědomitě zvládali denní sportovní náplň, která sestávala z ranního běhu, kruhového tréninku, plavání, týmových míčových her a samozřejmě tréninků juda na tatami v novém dóžo. Kromě sportovní přípravy sledovali trenéři příjemné stmelení kolektivu, které pomůže při další přípravě mladých závodníků. Čas určený pro relaxaci jsme věnovali výletům do okolních malebných městeček na italskou zmrzlinu či pizzu a lodnímu výletu podél okolního pobřeží. ,,V průběhu soustředění musím ocenit disciplinovaný přístup celého týmu a nasazení, se kterým starší závodníci trénovali. Těm mladším potom šli vzorem a byli motivací pro větší soustředění se na trénink. Je skvělé, že se tréninkového procesu zúčastnili i špičkový závodníci jako Petr Padělek, Pan Jirka a Jirka Šána, od kterých se mohli naši žáci a žákyně učit“, komentuje soustředění Radim Preis, vedoucí trenér soustředění. Kromě úspěšné práce na poli tréninku juda jsme se prosadili v oblasti tance Zumby, vytvoření nového plaveckého stylu, usměrnění nezvladatelných dětí, rekordů v pojídání ovocných knedlíků a představení juda formou profesionální exhibice. Každý další ročník soustředění v Gargánu se nám daří zlepšovat a posouvat kvalitou výše. Věřím, že celý tým udělá vše pro to, aby i ten další byl opět o něco lepší.

I touto cestou chci ještě jednou poděkovat všem trenérům, kteří vedli své tréninky s našimi judisty od těch úplně nejmenších až po ty starší a zkušenější.

Jirka Šána

Tým trenérů: Jirka Pálka, Zdeněk Trávníček a Radim Preis

Pomocní trenéři: Šánič, Páďa a Pan Jirka

Další, již 6. ročník soustředění se bude konat od 13. 6. 2014 do 29. 6. 2014.