Skip to main content

Graz - Rakousko

Při návratu ze soustředění na Garganu byl plánovaný turnaj v Grazu. Pro sportovce, kteří se účastnili soustředění to bylo trošku těžší, protože noc strávili v autobusu a po 14 denním soustředění by to chtělo ještě 2–3 týdny na doladění formy. Turnaj byl velice dobře obsazen. 22 států a 1451 judistů během dvou dní mluví za vše. Turnaj v Grazu patří v kategorii mládeže v Evropě k nejprestižnějším. Bojovalo se na 8 tatami a judisté z SKKP na mezinárodním turnaji opět bodovali!!!

2. místo Daniel Bradáč – 73 kg 3/1. Dan se pral velice dobře a jako vždy u toho používal hlavu. Parádní zápas byl v semifinále kdy v první minutě hodil Izraelce Melulla na krásné osoto gari na ipon. Věřil jsem, že má svůj den a podaří se mu překonat i dalšího závodníka z Izraele ve finále, ale neuhlídal jeho výbornou seoi nage a prohrál na ipon. Stříbrná medaile z takového turnaje je prostě pecka…

2. místo Jakub Balák –30 Kg 1/1. Kuba první zápas vyhrál na plný počet bodů. V druhém zápase vedl na wazari, netakticky se hrnul do útoku, v zápětí prohrál na ipon. Dobrý výkon.

5. místo Marcel Mravec  –38 3/2. Marcel měl ve váze 33 závodníků. Pral se výborně technicky i takticky. Chválím ho, za poslední rok udělal velký krok vpřed.

7. místo Jiří Holčapek – 73 1/2. Jiřík bojoval srdnatě, ale ke konci zápasů mu docházel dech. 7 místo je slušné umístění, ale musí na sobě více makat. Má na víc.

7. místo Tarryn Jankulovská 1/2.

13. místo Lukáš Rovenský 1/2.

Jiří Lindovský 1/1.

Thomas Scholz 1/1.

Preis Pavel 0/1.

Preis Patrik 0/1.

Švec Pavel 0/1.

Sydorkin Roman 0/1.

Na takovémto turnaji se každá chyba trestá. Jedna prohra a jedete domů. Myslím že jsme jako klub měli na víc. Trošku mně zklamali naše lehké váhové kategorie, kde jsme se nedovedli prosadit. Na druhou stranu si vážím sportovců, kteří i když nevyhráli, tak dali do zápasů vše.

Kompletní výsledky na http://www.judo-creativ.at/…s/_index.htm

Trenéři: Zdeněk Trávníček, Jiří Halva, Radim Preis