Skip to main content

SOUSTŘEDĚNÍ V ITÁLII S CK GARGANO

Posted in
Gargano_spolecna_2012.JPG

Letos, pro některé účastníky zájezdu již po čtvrté, se uskutečnilo všemi očekávané a milované, letní judo soustředění v teplých krajinách jižní Itálie.

Rozkaz zněl jasně. Nejen zachovat a zlepšit fyzickou kondici účastníků, ale také se postarat o jejich psychický růst a utužení týmového ducha. V neposlední řadě nesměla chybět zábava spojená s nádherným středomořským podnebím.

Oproti předešlým ročníkům byla sestava účastníků nejen zvětšena na 29 mladých judistů se 4 trenéry, ale byla zde možnost pro rodiče a přátele, se této VIP akce také zúčastnit. Třešničkou na dortu bylo i prodloužení pobytu na úžasných 16 dnů v kempu Villaggio Riccio.

Po neoblíbené 19-ti hodinové cestě autobusem byli judisté ubytováni v kempu Villaggio Riccio nedaleko městečka Mattinata na poloostrově Gargano. Pod vedením hlavních trenérů skupiny starších Zdeňka Trávníčka a skupiny mladších Radima Preise byl vytvořen denní program s tréninkovými jednotkami. Trénink na tatami byl kvůli slunci a teplotě situován do ranních a podvečerních hodin, což umožňovalo 2 fázový judo trénink, který byl doplněn kondičními a silovými jednotkami v průběhu dne. Pekelné sluneční hodiny dne byly eliminovány dostatečnou návštěvnostní moře a nezbytnou poobědovou siestou. Případná únava z tréninkových jednotek byla snižována vložením her a odpočinku v podobě volné zábavy. O hladové krky bylo postaráno 4 krát denně a žízeň byla uhašena nevysychajícími iontovými nápoji.

V rámci kultury těla i duše byly uskutečněny výlety za poznáním a kulturou po souši i po moři. Návštěva nedalekého městečka Mattinata zakončená sladkou zmrzlinovou tečkou byla jen předzvěstí hromadné delikátní večeře v tamní plážové pizzerie. Pro starší skupinu, milovníky historie a přírody, byla zorganizována návštěva Vesuvu a Pompejí. Pro mladší pak výlet na lodi okolo útesů a do mořských jeskyní plus návštěva města Vieste.

Všepřítomný pot a dřinu byla možno zahnat hrou ping-pongu, fotbálku, beach volejbalu, vyskákat na trampolíně, zakoupením nanuku na baru a dokonce i vytančit na dětských diskotékách.
Doufám, že ke všeobecné spokojenosti se všichni budeme těšit, co přinese další ročník.

Závěrem bychom rádi poděkovali CK GARGANO, za krásné soustředění.

Pavel Hude, Jiří Halva, Zdeněk Trávníček a Radim Preis

PS: Ti, kteří budou mít zájem o více fotek, ať si přinesou USB disk.

Radim Preis