Skip to main content

Bory 2008

Posted in
Ocenění s diplomy

Každoroční tréninkový tábor našeho oddílu se letos konal od 12. do 19. července 2008. Podle názoru asi všech zúčastněných se na sto procent vydařil. Mezi zúčastněnými to vypadalo podobně jako minulý rok. Mláďat a těch co byli s nejmladší skupinou viditelně přibilo, možná také proto, že se letos s námi zúčastnili i děti z Rajhradu. Další osazenstvo se skládalo z našeho družstva a družstva mužů. Nechyběli ani trenéři, kuchaři a zdravotníci. Hlavní zdravotnicí byla letos Vlaďka Petrová, což jsme všichni přijali jako příjemnou změnu.

Program tábora byl stejný jako minulý rok (článek Bory 2007), akorát jsme se nechodili koupat, protože počasí nám moc nepřálo. Ze začátku nám pršelo, v druhé polovině pobytu už nepršelo, ale teplota stejně na koupání nebyla. My jsme si koupání vynahradili jinými činnostmi a vzhledem k tomu, že skoro všichni trénovali na zkoušky na pásky, zůstávali jsme dlouho v tělocvičně.

Ve středu, když byl odpočinkový den, jsme měli ráno trénink a odpoledne jsme jeli na cyklovýlet. Párkrát jsme se ztratili, ale zase jsme se našli a i když se některým 24km zdálo jako nepřekonatelná vzdálenost dorazili jsme do tábora v pořádku.

Ve čtvrtek večer byla jako tradičně stezka odvahy. Tentokrát vzhledem k počtu malých probíhala trochu jinak. O půl jedenácté nás všechny vytáhli z postelí (nedá se říct vzbudili, protože polovila tábora ještě nespala) a hromadně odvedli k silnici. Menší se vraceli stejnou cestou do tábora. Někteří sami a někteří po dvojicích. My, ti co si to vybrali a ti co se jich nikdo na nic neptal, jsme šli po silnici a poté lesem zpátky do tábora.

V pátek potom přišel den zkoušek. Vzhledem k tomu, že nás bylo hodně bylo to fyzicky i psychicky náročné pro zkoušené i pro komisaře, této role se zhostil Jirka Prorok. Bylo nás celkem devět a než jsme se všichni prostřídali dalo to docela zabrat, ale nakonec všichni uspěli. Vašek Hvězda, Petr Župka, Dan Bradáč, Kuba Diakov, Magda Šubrtová, Dorka Brzezinová a Adam Koláček složili zkoušky na 4. kyu a já (Katka Bradáčová) s Ondrou Tomášikem jsme složili zkoušky na 3. kyu. Ještě ve čtvrtek se dělali jedny zkoušky, Dan Diakov udělala 5.kyu. Všichni říkali, že všem se zkoušky povedli a tak možná na tom něco pravdy bude. Je tradicí, že každého, kdo udělá zkoušky hodí do rybníka. Nám to také slíbili, ale protože jsme spěchali na oběd mělo se to uskutečnit až odpoledne. Jenomže velcí to nevydrželi a tak jsme jeden po druhém přistáli do bahnitého potůčku, plného kamenů, který je v táboře.

V pátek večer se konal tradiční táborák s ukončením tábora a předáním případných ocenění. Nejmladší děti měli turnaj, jehož výsledky bohužel nemám. Nás Zdeněk s Jirkou hodnotili moc dobře, hlavně zkoušky a ke družstvu mužů pronesl Jirka Prorok: „Bez komentáře!“ Na táborák jezdí většinou i ti, co se tábora nezúčastnili. Letos tomu nebylo jinak a přijel se na nás mimojiné podívat i předseda oddílu Mirek Vičar. Při té příležitosti předal Karlu Vojkůvkovi památeční plaketu za sportovní úspěchy a reprezentaci oddílu (2. a 3. místo na MS Veteránů). My, holky jsme dostaly za úkol udělit trenérům a zřizovatelům tábora speciální ocenění tak jsme rozdali:

Zdeňkovi Trávníčkovi za nejlepší úsměv
Karlovi a Aleně Vojkůvkovým za dobré papání
Jirkovi Halvovi za nejlepší závodní auto
Ivanovi a Věrce Petrovým za organizaci tábora
Vlaďce Petrové za odborné vytehování klíšťat
Jirkovi Prorokovi za nejkrásnějšího muže tábora
a Nikči Halvové za nejrychlejší mazání chleba.

Po udělení cen a ocenění se už zapálil oheň a opékalo se, co se dalo. Potom jsme šli spát a v sobotu jsme si pobalili věci a vydali se vlakem domů.