Skip to main content

EXTRALIGA MUŽI 3. kolo – Brno podalo skvělý výkon

Posted in

Na 3. kolo extraligy, které jsme měli tu čest hostit v naší sportovní hale, přijely všechny týmy v silnějších sestavách než v základních 2 kolech soutěže. Motivace byla jednoznačná – nikdo ten den nechtěl prohrát a absolvovat další kolo baráže s týmy z první ligy. Úroveň zápasů byla již od počátku vysoká a výsledky velice těsné, mnohdy, jak už to u juda bývá, překvapivé. Na tatami se objevily různé osobnosti juda jako aktuální účastníci Grand Slamů a nejvyšších soutěží mužů – Milichovský, Blach, bývalý dlouholetí reprezentanti – Pokorný, Dubský a současní členové širšího kádru reprezentace ČR – Petr, Petr, Knápek. Základem brněnského úspěchu byl výtečný Lukasz Golus, který vždy zajistil první bod. Pro vítězství týmu jsme ovšem vždy potřebovali nadstandardní výkon některého závodníka. Proti Ostravě skvěle zabodoval Matěj Hoskovec, v zápase s Litoměřicemi těsně podlehli Jirka a Ivan Petrovi a utkání jsme 2:3 ztratili, v posledním duelu s Mohelnicí ale Ivan a Jirka Petrovi zvítězili ve velmi náročných utkáních a výsledek 3:2 byl zaručen po čtyřech váhových kategoriích. „Bylo to drama a borci museli předvést judo nejvyšší úrovně, abychom těsné výsledky uhájili. Mrzí mě ovšem, že na tak významnou akci se nepřišlo podívat více dětí a žáků z řad našeho klubu.“ komentuje trenér Jirka Prorok.

Atmosféra domácích závodů a podpora našeho týmu by měla být v tomto ohledu samozřejmostí. Jako malý jsem sledoval každý veletržní pohár v Brně od začátku až do konce (a to Radek Žemlička se tehdy ve váze do 66kg pral i v 19hod). Dnes tomu tak není a je pouze na trenérech našich žákovských kategorií, aby tyto návyky u svých svěřenců budovali. Ta nehmatatelná a pověstná duše klubu a soudržnost nám nějak proklouzává mezi prsty. Myslím, že je potřeba lépe komunikovat s rodiči a vysvětlovat, proč jejich děti mají být právě i na takové klubové akci.

Šánič