Skip to main content

MVC KOROŠKA OPEN

Slovenj Gradec

Minulý víkend (19.11 – 21.11 2010), jsme se zúčastnili velice silně obsazeného turnaje ve Slovinsku, za účasti 470 judistů z 15 států. Z našeho oddílu přijelo sedm závodníků, kterým se podařilo vybojovat jedno třetí a tři pátá místa, což považujeme v tak silné konkurenci za úspěch, i když jsme doufali, že bude medailí víc. Bez nadsázky lze říct, že přestože účast na turnaji byla veliká, nebylo zde žádných slabých soupeřů, což dosvědčuje i fakt, že všechny zápasy byly velice vyrovnané a proto turnaj skončil až velice pozdě večer. První zápasy starších žáků a žaček začínaly až těsně před sedmou hodinou a proto muselo dojít k tomu, že se musel změnit systém zápasů a soutěž probíhala systémem Golden score (do prvního hodu).

Umístění:

3.místo – Dračková Zuzana – Potvrdila svoji celoroční formu a dokázala, že patří k nejlepším nejen u nás v republice, ale i v zahraničí. Tři jasná vítězství, jedna prohra (první v tomto roce) v boji o finále a zasloužená nádherná bronzová medaile, která je Zuzce odměnou za celoroční výkony. Pokud by si Zuzka více věřila, mohla medaile zářit ještě víc.

5.místo – Preis Patrik – Pochvala za předvedený výkon a hezké zápasy. Bohužel trochu doplatil na chaos v organizaci pořadatelů. První dva zápasy vyhrál, potom prohrál v boji o finále a v zápase o třetí místo, ve kterém zvítězil a radoval se z medaile, však pořadatelé výsledek anulovali z důvodu nahlášení jiného soupeře. V opravném zápase, kdy jej toto dost rozhodilo, už předešlý výkon nezopakoval a skončil pátý.

5.místo – Preis Pavel – V prvním kole měl volný los, následující zápas vyhrál a dostal se do boje o finále, kde svojí vlastní chybou prohrál. Zápas o třetí místo byl sice vyrovnaný, ale projevila se 14-ti denní absence na tréninku kvůli zranění a nakonec prohrál. Dokázal však, že se neztratí ani na vrcholných soutěžích.

5.místo – Křížová Vendula – Vendy bojovala jako vždy s plním nasazením, ale projevila se horší technika, na které musí zapracovat, aby vozila medaile i ze silněji obsazených turnajů. Pochvala za to, že jde do každého zápasu vždy naplno a jede až nadoraz.

Mahr Marek – První zápas vyhrál, v dalších dvou prohrál a obsadil tak 9. Místo. Marek se pral velice hezky, tak jak jsme u něj zvyklí, ale musí přidat na agresivitě a všechno dělat naplno. Jak již bylo řečeno, nebylo zde slabých soupeřů a zvítězili ti, kteří dali do zápasu úplně všechno a možná i něco navíc.

Brzezinová Dorota – Dorka byla v kategorii starších žákyň, a proto začala zápasit až někdy kolem půl osmé večer. Byla nalosovaná do skupiny, kde měla tři soupeřky. Protože ze skupiny kvůli časové tísni postupovala vždy jen jedna soupeřka, neměla s jedním vítězstvím šanci bojovat o medaile.

Ježek Roman – Roman byl ve váhové kategorii +60 Kg, kde doplatil na velký váhový rozdíl svého soupeře. Bohužel první zápas prohrál a již neměl možnost jít do opravek. Protože má Roman jen těsně nad 60 kg, měl by zvážit, zda by nebylo lepší potrápit trošku tělo a chodit váhu do 60 Kg, která by mu seděla určitě víc.

Závěrem bych chtěl říct, že ve srovnání s judisty z ostatních zemí se musíme zlepšit hlavně v technice na zemi a přidat na rvavosti v každém zápase, což jsme si mohli ověřit hned následující den při dopoledním randorovém tréninku.

Radim Preis a Jirka Halva