Skip to main content

Povážská Bystrica

PB_2014.JPG

Sobota 11.10 5:00 hod ráno, tma jako v pytli. V plánu je další výjezd za judem. Považská Bystrica jako cíl naší cesty..... Začíná to být jen pro otrlé jedince, kteří si lehce zvykají na život netopýra. Vedoucím výpravy je Pelé, nevděčná role navigátora opět připadá starýmu Havlíčkovi.

Pod „Buchlákama“ v nás začíná hlodat červíček pochybností, jestli cesta mimo placené úseky byla tou správnou volbou, obzvláště s ohledem na to, že jedeme cca hodinu v koloně za vojenskou jednotkou, která striktně nedovoluje žádné předjíždění. Čas se vleče a závodníci na palubě začínají mít roupy. Klid aby člověk pohledal. Dojíždíme s drobným zpožděním, ale všichni v klídku naváží a okamžitě začíná obžerství.

Závody samotné jistě zhodnotí trenéři, ale za sebe z pohledu laika bych vyzvedl zejména výkony Marcela Mravce a Walcika, kteří ve svých nadupaných váhovkách urvali shodně třetí místo.

Ostatní nezůstali pozadu, ale někdy jim ke spokojenosti chybělo více soupeřů nebo se poněkud komplikovaně srovnávali s rozdílným způsobem hodnocení technik i případných drobných prohřešků „proti“ pravidlům. Pravdou je, že šida létala vzduchem a mnohdy bohužel byla tím rozhodujícím jazýčkem na váhách… Člověka pak logicky zamrzí fakt, že pravidla juda napříč Evropou jsou pro mladé závodníky poněkud nesourodá… Závěrečné hodnocení trenérů před halou se neslo v relativně pozitivním duchu a k lehkým názorovým třenicím došlo až při poradě dospělých )

Marek Havlíček

Dík Marovi za výstižný článek a za postřehy ze sobotního výjezdu. Vždy mě jeho články velice pobaví. V tom dnešním zejména pasáž o tom, jak se všichni naši závodníci v klídku odvážili. Má na mysli určitě Scholcika, který měl 10 dkg nad a startoval tím pádem ve vyšší kategorii. I když teď si tak nějak vzpomínám, Scholcik byl vážně v klidu a Marek má vlastně pravdu. V klidu jsem nebyl jen já. Doufám, že se to nebude opakovat na PČR, tam by to moje zdraví asi už nemuselo vydržet.

Co se týče turnaje, startovalo na něm celkem 449 judistů a judistek a zápasilo se na pěti tatami. Největší zastoupení měli závodníci samozřejmě ze Slovenska, ale bylo tam i mnoho zástupců ČR, Polska a Běloruska. V neděli byl ještě pro zájemce uspořádán tréninkový kemp, kterého se od nás zúčastnili Vítek Doupovec a Tomáš Waldsberger.

Hodnocení jednotlivců nebudu tentokrát psát, protože jsme měli prostor před vyhlášením výsledků, abychom si vše podstatné k zápasům řekli. Doufám, že se všichni z chyb poučí a v dalších zápasech to bude zase o něco lepší. Těm co se umístili, gratuluji a starším žákům přeji, aby všechnu píli a dřinu zúročili v sobotu na PČR v Ostravě.

Radim Preis

Umístění:

1. Místo:

  • Preis Pavel 3/0

2. Místo:

  • Balák Jakub 2/1

3. Místo:

  • Waldsberger Tomáš 4/1
  • Mravec Marcel 4/1
  • Preis Patrik 2/1
  • Černý Marek 0/2

Další umístění:

Ohnisko Adam 2/2, Havlíčková Sabina 2/2, Scholz Thomas 2/2, Doupovec Vít 0/1, Hoda Lukáš 0/2.