Skip to main content

MČR MLADŠÍCH ŽÁKŮ A ŽÁKYŇ

Posted in
MČR_Mohelnice.JPG

Dne 13. 11. 2010 se konalo mistrovství ČR mladších žáků a žákyň v Mohelnici. Z našeho klubu se nominovalo 5 závodníků. Všichni bojovali s maximálním nasazením a každý prodal vše, co za celý rok natrénoval.

První kdo nastoupil na tatami byl Marek Mahr, rozjel se dobře a první zápas vyhrál zaslouženě na praporky 3:0, ve druhém zápase jsme viděli nejrychlejší ippon turnaje, kdy soupeře hodil na krásné deasi harai během dvou vteřin, aniž by se stihl zapotit. Marek jel jak motorová myš.Ve třetím zápase soupeře neštastně podmetl tak,že se soupeř zranil a zápas vzdal. Mara byl v semifinále a čekal ho nejtěžší zápas, bohužel prohrál s pozdějším vítězem a čekal ho boj o 3. místo .Bohužel tento zápas také prohrál a skončil na neštastném 5 místě.Musím pochválit za bojovný výkon, byl v mých očích nejlepší za celý rok.Marek se přesvědčil,že se dá bojovat s každým soupeřem, i když prohrál bojoval vždy až do konce časového limitu.. Marek má pro judo cit.

Druhá v pořadí nastoupila naše bojovnice a srdcařka Vendula Křížová. V prvním zápase narazila na pozdějši vítězku, se kterou bojovala celý zápas,ale prohrála na wazari.Dostala se do opravek, kde nenašla přemožitelku a vybojovala naši první medaili – bronzovou. Je potřeba zapracovat na technikách.

Třetí v pořadí nastopil Dan Bradáč, naše největší želízko v ohni.Musel se odvážit do vyšší váhové kategorie, než celý rok nastupoval. V prvním zápase vedl na juko ,ale bylo vidět ,že je nervozní, měl uplně svázané ruce i nohy, soupeř ho neštastně hodil na zem a udžel.Museli jsme doufat,že ho přemožitel vytáhne do opravných bojů, moc jsme tomu nevěřili ,ale stalo se tak.Dan byl zpět ve hře o medaili.Bohužel už ne o zlatou, v kterou jsme doufali.V druhém svém zápase ze sebe setřásl nervozitu a vyhrál na krásné ippon seoi nage pak ještě dvakrát vyhrál na ippon jak jsme zvyklí:o) Před Danem byl nejdůležitější boj o bronz, který zvládl,ale byly to nervy.......... moooc jsme mu to přali za celoroční výsledky a pečlivý přístup k tréninkům. Jen tak dál Dane.....

Další kdo nastoupil na tatami byl Jakub Diakov .Kuba si věřil,že získá placku, věřil jsme i já,ale judistický bůh tomu chtěl jinak.Kuba bojoval,ale nevyšlo to, prohrál na juko a soupeř ho už nevytáhl do opravných bojů.Jakub musí zapracovat na kombinacích chvatů a v přístupu na tréninku.

Poslední v pořadí byl náš Roman Ježek. Odvážil se do nejtěžší váhové kategorie bez omezení, kde byli pořádní řízci. Roman byl mezi nimi jen řízeček.Ve čtvrtek dobral antibiotika, ale i přesto bojoval jak se dalo. Váhová převaha byla nad jeho síly, 25 kg je moc. V prvním zápase prohrál po minutě,ale věřili jsme ,že půjde do opravných bojů.Ve druhém kole si slupl nad už jen o 15 kilo těžším řízkem a probojoval se do třetího kola,které už bylo nad Romanovi síly . 7.místo na MČR je pěkné.Na příští rok bych doporučoval přejít do nižší váhové kategorie, kde nejsou tak velké váhové rozdíly.

Všem děkuji za předvedené výkony a věřím, že příští rok zase budeme vozit medaile a Vaše výkony budou mít stoupající tendenci.

Váš trenér Jirka Halva alias Halvič