Skip to main content

VC HULÍNA

VC Hulína 1.5.2010

Dne 1. května se konal turnaj v Hulíně, kterého se zúčastnilo 164 závodníků. Z našeho oddílu přijelo změřit své síly 9 judistů, kterým se podařilo vybojovat 4 zlaté, 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile.

Umístění:

  • 1.místo – Scholz Thomas, Krčma Lukáš, Preis Pavel, Preis Patrik.
  • 2.místo – Ježek Roman.
  • 3.místo – Nekvapilová Markéta, Mahr Marek, Dvořáček Daniel.

Scholz Thomas – V kategorii mláďat ve váze do 27 kg měl šest soupeřů. Ve všech pěti zápasech zvítězil a zaslouženě svoji kategorii vyhrál. Podal velice bojovný výkon a i po technické stránce bylo vidět zlepšení.

Krčma Lukáš – V kategorii mláďat do 43 kg ve všech třech zápasech zvítězil před časovým limitem a zaslouženě vyhrál.

Preis Pavel – Ve váze do 25 kg pětkrát zvítězil a vybojoval jednu ze čtyř zlatých medailí pro náš oddíl.

Preis Patrik – Ve váze do 22 kg měl jen dva soupeře, které bez problémů porazil a získal tak pro náš oddíl další cenný kov.

Ježek Roman – V kategorii ml. žáků ve váze do 60 kg měl tři soupeře. V prvním zápase prohrál držením, v dalších dvou velice rychlých zápasech zvítězil na ipon.

Nekvapilová Markéta – V kategorii mláďat ve váze do 31 kg měla tři soupeřky. V prvním zápase prohrála na ipon, v druhém velice vyrovnaném zápase na jeden pomocný bod. Přestože v boji o třetí místo prohrávala na wazari, dokázala zápas otočit a zvítězit na ipon.

Mahr Marek – V kategorii ml. žáků do 38 kg měl sedm soupeřů. Ze své skupiny, kde dvakrát zvítězil a jednou prohrál, postoupil z druhého místa. V boji o finále se mu však nedařilo a umístil se tak na třetím místě. Marek musí zlepšit svůj úchop.

Dvořáček Daniel – V kategorii mláďat do 32 kg měl osm soupeřů. Ze své skupiny postoupil z prvního místa. V zápase o finále sice prohrál, ale v zápase o třetí místo zabojoval a získal tak bronzovou medaili.

Kypr Denis – V kategorii mláďat do 43 kg měl tři soupeře. Přestože byl Denis na svých prvních závodech, kde sbíral hlavně zkušenosti, příjemně překvapil. V jednom zápase s podstatně zkušenějším soupeřem sice prohrál na ipon, ale další dva zápasy byly mnohem vyrovnanější a jen trocha štěstí ho dělila od medaile.

Všem blahopřeji a těším se, že se uvidíme na dalších závodech, které se konají netradičně v neděli dne 9. května ve Velké Bíteši.

Radim Preis