Skip to main content

VELIKONOČNÍ POHÁR BLANSKO

Blansko 10.4.2010

Dne 10. dubna se konaly závody v Blansku. Přestože z našeho oddílu přijelo tentokrát jen devět závodníků, dopadlo naše vystoupení na výbornou. V soutěži družstev jsme se umístili na prvním místě a získali jsme pohár pro nejúspěšnější družstvo. Většina našich judistů předváděla kvalitní výkony a Ti co se neumístili, nedali soupeřům nic zadarmo a bojovali s velkým nasazením.

1. MÍSTO V SOUTĚŽI DRUŽSTEV

Umístění:

  • 1.místo – Bradáč Daniel, Dračková Zuzana, Preis Pavel.
  • 2.místo – Preis Patrik.
  • 3.místo – Havlíčková Sabina, Černý Marek, Scholz Thomas.

Dračková Zuzana – V kategorii benjamínků do 34 kg měla čtyři zápasy, ve kterých zvítězil shodně na ipon. Zuzka podává stabilně kvalitní výkony a patří k oporám našeho týmu.

Bradáč Daniel – V kategorii ml. žáků do 46 kg, měl z naší výpravy největší konkurenci. Ve váze bylo 9 závodníků. Dan měl pět zápasů. Ve všech dokázal zvítězit na ipon a přispěl tak největší měrou k našemu celkovému vítězství.

Preis Pavel – Ve skupině šesti závodníků ve váze do 22 kg vyhrál vše na ipon a zaslouženě svoji skupinu vyhrál.

Preis Patrik – Ve skupině šesti závodníků ve váze do 22 kg prohrál na yuko ve finále s Pavlem a umístil se na druhém místě. Pochvala za boj o postup do finále, kdy si dokázal ve velice vyrovnaném zápase pohlídat takticky svoje vedení na yuko.

Havlíčková Sabina – Ve váze do 30 kg měla velice těžkou skupinu, kde podala bojovný výkon a v konkurenci čtyř soupeřek vybojovala třetí místo.

Černý Marek – Ve váze do 27 kg měl pět soupeřů. Marek svoji skupinu vyhrál a postupoval do dalších bojů z prvního místa. V boji o finále měl však velice silného a zkušeného soupeře a získal tak bronzovou medaili.

Scholz Thomas – Ve váze do 26 kg měl osm soupeřů. Ve třech zápasech dokázal zvítězit. Prohrál jen v boji o finále a umístil se tak na skvělém třetím místě.

Dvořáček Daniel – Ve váze do 29 kg měl Dan pět soupeřů. Ve dvou velice vyrovnaných zápasech dokázal jednou zvítězit, ale díky horšímu skóre nepostoupil ze skupiny a tak tentokrát na medaili nedosáhl.

Trávníček Dominik – V kategorii mláďat ve váze do 28 kg měl velice těžkou skupinu. Pochvala za to, že Dominik začal jezdit po závodech. Přestože zatím sbírá zkušenosti, bude v budoucnu jistě oporou týmu.

Všem blahopřejeme a těšíme se na další kvalitní výkony.

Radim Preis a Zdeněk Trávníček