Skip to main content

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Uherské Hradiště 3.4.2010

Dne 3.dubna se konal Velikonoční judo cup v Uherském Hradišti. Z našeho oddílu přijelo změřit své síly čtrnáct judistů. Turnaj pro náš oddíl dopadl na výbornou. 8 zlatých, 1 stříbrná a 4 bronzové medaile považuji za velký úspěch.

Umístění:

  • 1.místo – Dračková Zuzana, Havlíčková Sabina, Křížová Vendula, Bradáč Daniel, Krčma Lukáš, Preis Patrik, Preis Pavel.
  • 3.místo – Šenkyříková Jana, Šenkyříková Klára, Dvořáček Daniel, Scholz Thomas.

Krčma Lukáš – V kategorii do 48 kg měl jednoho soupeře. První i druhý zápas byl velice vyrovnaný, v obou zápasech však dokázal zvítězit na ipon. V prvním na držení a v druhém těsně před koncem zápasu dokonce hodem na ipon, což u Lukáše nebývá zvykem. Pochvala za bojovnost.

Preis Patrik – Zápasil ve dvou váhových kategoriích. Ve váze do 23 kg zvítězil třikrát na ipon a zaslouženě vyhrál. Ve váze do 24 kg měl pět zápasů. Prohrál jen s Pavlem a obsadil tak druhé místo. Pochvala za předvedený výkon.

Dračková Zuzana – Ve váze do 34 kg měla dvě soupeřky. V prvním zápase zvítězila na yuko v druhém na ipon. Opět předvedla pěkné judo.

Bradáč Daniel – V kategorii ml.žáků ve váze do 46 kg měl čtyři soupeře. Ve všech zvítězil před časovým limitem a zaslouženě vyhrál.

Havlíčková Sabina – Ve váze do 29 kg měla jednu soupeřku, kterou porazila dvakrát na ipon. Pochvala za předvedený výkon a za to, že se pravidelně účastní všech závodů.

Křížová Vendula – Ve váze do 44 kg měla jednu soupeřku. V prvním velice rychlém zápase zvítězila na ipon. V druhém, podstatně těžším zápase zvítězila na wazari.

Preis Pavel – Zápasil ve váze do 24 kg a 28 kg. Měl celkem jedenáct zápasů. Desetkrát zvítězil na ipon a pouze v jednom „jen“ na yuko. Zaslouženě obě kategorie vyhrál. Pochvala za předvedený výkon.

Dvořáček Daniel – Ve váze do 29 kg měl tři soupeře. Předvedl velice bojovný výkon a zaslouženě tak získal svoji první medaili. Pokud bude Dan jezdit pravidelně na závody, půjde jeho výkonnost rychle nahoru.

Scholz Thomas – Ve váze do 28 kg měl šest zápasů. Za tři vítězství a tři prohry získal bronzovou medaili. Thomasovi se nedá upřít bojovnost, ale musí zlepšit techniku v postoji a začít dělat nějaké chvaty.

Šenkyříková Jana – Ve váze do 25 kg měla dvě soupeřky. V prvním zápase prohrála na 1 pomocný bod, což ji dělilo od ještě lepšího umístění.

Šenkyříková Klára – Ve váze do 28 kg měla rovněž dvě soupeřky. Klára musí zapracovat na technice a jít do zápasu s větším nasazením.

Nekvapilová Markéta – Ve váze do 32 kg měla pět soupeřek. Přestože velice bojovala, nepodařilo se jí postoupit ze skupiny. Markéta se však zápas od zápasu lepší a je jen otázkou času, kdy se začne pravidelně umisťovat na stupních vítězů.

Popelka Vojtěch – V kategorii ml.žáků ve váze do 38 kg měl sedm soupeřů. Jedno vítězství však na postup ze skupiny nestačilo.

Šenkyřík Ondřej – V kategorii ml.žáků ve váze do 42 kg měl devět soupeřů. Ondra nepostoupil ze skupiny a proto se tentokrát neumístil. Bojovný výkon, ale ani jeden nástup do chvatu za oba zápasy. Ondra musí zlepšit techniku v postoji a vyzkoušet si nástupy do chvatů v zápasech i za cenu toho, že se ne vždy všechno povede.

Celkově hodnotím turnaj jako velice úspěšný a jsem rád, že jsme se sešli v tak hojném počtu.

!!! Připomínám ještě, aby si všichni členové zkontrolovali v průkazu platnost zdravotní prohlídky a vylepenou licenční známku na rok 2010. Jinak se nebudou moci zúčastnit dalších závodů !!!

Všem blahopřeji a těším se, že se uvidíme na Velikonočním turnaji v Blansku 10.4.2010 nebo 11.4.2010 v Jih­lavě.

Radim Preis