Skip to main content

BŘECLAV

Posted in
Břeclav 20.3.2010.JPG

Dne 20.března se konaly závody v Břeclavi. Turnaje se zúčastnilo 167 závodníků. Z našeho oddílu přijeli změřit své síly pouze nejmladší judisté.

Umístění:

  • 1.místo – Dračková Zuzana, Krčma Lukáš, Preis Patrik.
  • 2.místo – Scholz Thomas.
  • 3.místo – Chalupová Kateřina, Havlíčková Sabina, Župka Jan.

Krčma Lukáš – V kategorii nad 50 kg měl dva soupeře. V prvním zápase zvítězil na wazari a v druhém dokázal těsně před koncem otočit zápas a zvítězit držením na ipon.

Preis Patrik – Ve váze do 23 kg měl devět soupeřů. Ani v jednom ze čtyř zápasů nezaváhal a umístil se tak na 1. místě.

Dračková Zuzana – Ve váze do 36 kg měla čtyři soupeřky. Ve třech zápasech zvítězila na ipon a v jednom na wazari. Zaslouženě tak získala zlatou medaili. Předvedla nejhezčí judo z naší výpravy.

Scholz Thomas – Ve váze do 27 kg měl šest soupeřů. Prohrál pouze ve finále a obsadil hezké druhé místo.

Havlíčková Sabina – Ve váze do 32 kg měla čtyři soupeřky. Ve dvou zápasech vyhrála na ipon a dva prohrála. Přestože Sabina patřila v našem týmu k těm méně zkušeným, podala velice dobrý výkon.

Župka Jan – Ve váze do 23 kg měl devět soupeřů. Prohrál jen v boji o finále na jeden pomocný bod. Protože se tentokrát zápasilo jen o jedno třetí místo, neměl tak jistou medaili. Dokázal však vyhrát na jeden pomocný bod a získat bronz.

Chalupová Kateřina – Ve váze do 36 kg měla čtyři soupeřky. Za dvě vítězství a dvě prohry získala bronzovou medaili. Pochvala za bojovnost. Katka se však musí zlepšit v technice a nenastupovat jen do jednoho chvatu.

Nekvapilová Markéta – Ve váze do 36 kg měla velice těžkou pozici. Přestože byly soupeřky starší a technicky vyspělejší předvedla velice sympatický výkon. Pochvala za to, že Markéta jezdí na závody sbírat zkušenosti.

Dvořáček Daniel – Ve váze do 29 kg se sice neumístil, ale bojoval v každém zápase a nedal soupeřům nic zadarmo. Velká pochvala za bojovnost a aktivitu v každém zápase. Po nasbírání více zkušeností bude Dan jistě patřit k oporám týmu.

Celkově hodnotím turnaj jako velice úspěšný a i atmosféra v týmu byla vynikající. U zkušenějších závodníků je však potřeba zapracovat na technice hlavně v nage–waza (boj v postoji). Někdo nastupuje jen do jednoho chvatu a někteří ani to ne.

Všem blahopřeji a těším se, že se uvidíme na dalších závodech, které se konají v Brně 27.3.2010 na domácím tatami. Radim Preis