Skip to main content

POHÁR EUROREGIONU BESKYDY

Pohár Euroregionu Beskydy

Dne 6.března se konal mezinárodní turnaj ve Frýdku – Místku za účasti závodníků z Polska a Slovenska. Turnaje se zúčastnilo 340 závodníků z 32 oddílů. Z našeho oddílu přijelo změřit své síly dvanáct judistů, kterým se podařilo vybojovat 3 zlaté, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile. V soutěži družstev jsme se umístili na vynikajícím pátém místě, a získali jsme pro náš oddíl pohár.

Umístění:

  • 1.místo – Mahr Marek, Scholz Thomas, Preis Patrik.
  • 2.místo – Muchová Hana, Ježek Roman.
  • 3.místo – Křížová Vendula, Preis Pavel, Krčma Lukáš.

Mahr Marek – V kategorii ml. žáků do 42 kg měl 15 soupeřů. Marek měl čtyři zápasy, ve kterých dokázal třikrát zvítězit na ipon a jednou na wazary. Marek předvedl nejlepší výkon z celé naší výpravy.

Scholz Thomas – Ve váze do 25 kg měl čtyři zápasy, ve kterých dokázal zvítězit a umístil se tak na 1. místě. Pochvala za bojovnost a za přístup ke každému zápasu.

Preis Patrik – Ve váze do 23 kg měl osm soupeřů. Pochvala za poslední zápas, kdy ve finále zvítězil na aktivitu jedním bodem.

Muchová Hana – V kategorii st.žaček ve váze do 44 kg měla pět soupeřek. Prohrála pouze ve finále, kde ji oplatila porážku její soupeřka ze skupiny. Potřeba zapracovat na taktice.

Ježek Roman – Ve váze nad 60 kg měl dva soupeře. V prvním zápase prohrál, ale předvedl bojovný výkon. Roman se nesmí bát nastupovat více do chvatů a jít ve vyrovnaných zápasech více na riziko i za cenu toho, že se ne vždy všechno povede. V druhém zápase jasně zvítězil na ipon.

Křížová Vendula – V kategorii ml. žákyň do 48 kg měla osm soupeřek. Asi největší překvapení z naší výpravy. Pochvala za bojovnost. Tři vítězství a jedna prohra. Vendula potřebuje zlepšit techniku a fyzičku. Také by si měla v zápasech více věřit.

Krčma Lukáš – Ve váze do 50 kg měl šest soupeřů. Dvě vítězství a jedna prohra. Pochvala za předvedený výkon. Potřeba přidat na bojovnosti v zápase a zlepšit fyzičku.

Preis Pavel – Ve váze do 27 kg měl dvanáct soupeřů. Pochvala za předvedený výkon. Pavel se musí více soustředit na jednotlivé zápasy.

Popelka Vojtěch – Pochvala za předvedený výkon i přístup k zápasům. Dvě vítězství / dvě prohry. Pouze velká chyba v posledním zápase dělila Vojtu od velmi dobrého umístění.

Tomáš Matýšek – Ve váze do 50 kg měl 11 soupeřů. Dvě prohry a jedno vítězství však na medailové umístění nestačilo. Tomáš se snažil, ale chybí mu větší zkušenosti ze závodů.

Tomáš Rojka – Ve váze do 50 kg měl také 11 soupeřů. Rovněž dvě prohry a jedno vítězství. Pochvala za snahu a bojovnost. Potřeba zlepšit fyzičku a nasbírat více zkušeností.

Jakub Hrnčíř – V kategorii st.žáků ve váze do 46 kg měl deset soupeřů. Jakubovi se tentokrát nepodařilo ani jednou zvítězit a proto se neumístil.

Celkově hodnotím turnaj jako velice úspěšný, ale u všech závodníků bylo vidět, že je co zlepšovat. Všem blahopřeji a těším se, že se uvidíme na dalších závodech, které se konají 13.3.2010 v Bra­tislavě.

Radim Preis