Skip to main content

MVC POVÁŽSKÁ BYSTRICA

MVC Povážská Bystrica

Dne 28.listopadu se konala Mezinárodní Velká cena v Povážské Bystrici. Turnaje se zúčastnilo přes 300 závodníků. Z našeho oddílu přijelo změřit své síly sedm judistů. Díky možnosti zařadit některé závodníky do dvou váhových kategorií se nám podařilo přivézt 3 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile, což považuji v takové konkurenci za velký úspěch.Kompletní výsledky najdete na http://www.judopb.wbl.sk/…ca_2009.html

Umístění:

  • 1.místo – Muchová Hana, Preis Pavel.
  • 2.místo – Bradáčová Kateřina.
  • 3.místo – Ježek Roman, Preis Patrik.

Muchová Hana – Ziskem dvou prvních míst se stala nejúspěšnější členkou naší výpravy. V kategoriích ml.žaček do 36 kg a st.žaček do 40 kg nenašla přemožitelku a zaslouženě obě skupiny vyhrála.

Preis Pavel – Ve váze do 24 kg zvítězil ve všech zápasech na ipon a získal tak pro náš oddíl další první místo.

Bradáčová Kateřina – V kategorii st.žaček a dorostenek se umístila shodně na druhém místě. Pochvala za bojovnost, zvláště pak v semifinále st.žaček, kde se Katce podařila perfektní „zátočka“ na ipon.

Ježek Roman – Ve Váze do +50 kg prohrál pouze s vítězem skupiny a vybojoval tak zaslouženě třetí místo. Na Romanovi je vidět, že pokud přidá trochu na agresivitě, dokáže porazit i papírově lepší a těžší soupeře.

Preis Patrik – Ve váze do 24 kg prohrál v boji o finále s Pavlem a obsadil tak třetí místo.

Bradáč Daniel – Dan předváděl od začátku velice pěkné judo, zvláště pak v prvním zápase, kdy dokázal porazit technicky vyspělejšího soupeře na wazari a celý zápas se pral velice takticky. Bohužel v boji o finále se zranil o obsadil tak až páté místo.

Dračková Zuzana – Měla velice těžkou pozici. Ve váze do 34 kg měla 28 soupeřů, převážně chlapců. Prohrála v prvním velice vyrovnaném zápase na yuko a dál již nepostoupila.

Chtěl bych poděkovat Romanovi Ježkovi st., Zdeňkovi Muchovi a Mirkovi Dračkovi, že nás přijeli podpořit a přispěli tak k vynikající atmosféře v našem teamu.

Radim Preis