Skip to main content

PODZIMNÍ TURNAJ VE VSETÍNĚ

Vsetín 7.11.2009

Dne 7.listopadu se konal turnaj ve Vsetíně. Za náš oddíl přijelo změřit své síly dvanáct závodníků. Díky možnosti zařadit některé závodníky do dvou váhových kategorií se nám podařilo přivést více medailí než jsme měli judistů. 8 zlatých, 4 stříbrné a 2 bronzové.

Umístění:

  • 1.místo – Muchová Hana, Dračková Zuzana, Diakov Jakub, Panfili Calin, Preis Pavel, Preis Patrik.
  • 2.místo – Chalupová Kateřina, Ježek Roman, Mahr Marek.
  • 3.místo – Krčma Lukáš, Popelka Vojtěch.

Muchová Hana – Soutěžila ve dvou váhových kategoriích. V kategorii ml.žaček do 36 kg měla jen jednu soupeřku nad kterou bez problému zvítězila dvakrát na ipon. V kategorii ml.žáků do 38 kg měla dva oddílové soupeře (Marka a Vojtu). Oba zápasy vyhrála a zaslouženě se tak umístila na prvním místě.

Dračková Zuzana – Ve váze do 34 kg měla čtyři zápasy. Zuzce se nepovedl první zápas s oddílovou soupeřkou Katkou Chalupovou s kterou prohrála na 1 pomocný bod. V dalších zápasech však již nezaváhala a díky lepšímu skóre se umístila na prvním místě před Katkou.

Preis Pavel – Soutěžil ve dvou váhách do 21 a 24 kg. Neprohrál sice ani jeden zápas a obě kategorie tak vyhrál, ale předvedený výkon nebyl nejlepší.

Diakov Jakub – Ve Váze do 58 kg dvakrát zvítězil na ipon a získal tak pro oddíl další zlatou medaili.

Preis Patrik – Soutěžil rovněž ve dvou kategoriích. Ve váhách do 18 a 21 kg prohrál jen jednou s Pavlem a vybojoval tak jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili.

Panfili Calin – V kategorii ml. žáků do 46 kg měl dva zápasy s jednou soupeřkou, nad kterou zvítězil na yuko a 1 pomocný bod.

Chalupová Kateřina – Největší překvapení z celé výpravy.Ve váze do 34 kg měla čtyři soupeřky. V prvním utkání porazila oddílovou soupeřku Zuzku na 1 pomocný bod, v druhém zápase zaváhala a nechala se udržet, ale v dalších dvou utkáních svým bojovným výkonem zvítězila na yuko a ipon. Vítězství o to cennější, že soupeřky které porazila byli technicky vyspělejší (5.kyu).

Ježek Roman – Měl ve své kategorii jen jednoho soupeře s kterým šel dva zápasy. V jednom prohrál na 1 pomocný bod v druhém na ipon. Přestože byl soupeř lepší, předvedl Roman bojovný a vyrovnaný zápas.

Mahr Marek – Lepší výkon než na minulých závodech v Polné, ale stále nedává do zápasu všechno co by mohl.

Krčma Lukáš – Pochvala za to, že Lukáš začal jezdit po závodech. Je vidět, že jeho výkonnost jde nahoru, za což mu byla odměnou bronzová medaile.

Popelka Vojtěch – Měl dva těžké soupeře z oddílu, které nedokázal porazit.

Scholz Thomas – Ve váze do 24 kg se Thomasovi tentokrát nedařilo. Jeden vyhraný zápas nestačil na postup ze skupiny a proto se neumístil.

Všem blahopřeji a těším se, že se uvidíme na dalších závodech, tentokrát v Brně dne 14.11.2009 (turnaj přípravek).

Radim Preis