Skip to main content

VC POLNÁ

VC Polná 31.10.2009

Dne 31.října se konala VC v Polné za účasti závodníků z Rakouska a Maďarska. Závody byly velice dobře zorganizovány a probíhaly netradičně na zámku Polná ve společenském sále. V konkurenci 261 závodníků se našemu oddílu podařilo získat 6 madailí.

Umístění:

  • 1.místo – Župka Petr.
  • 2.místo – Dračková Zuzana, Preis Pavel, Scholz Tomas.
  • 3.místo – Preis Patrik, Rojka Tomáš.

Župka Petr – V kategorii ml. žáků do 30 kg měl tři soupeře které porazil a získal tak pro náš oddíl jedinou zlatou medaili. U Petra se tentokrát příliš neprojevila nervozita před zápasem, což bylo na tatami vidět.

Dračková Zuzana – Ve váze do 33 kg měla čtyři zápasy. Zuzka podala bojovný i taktický výkon a prohrála pouze s vítězkou skupiny. Ostatní zápasy vyhrála na ipon.

Preis Pavel – Ve váze do 22 kg měl pět soupeřů. Prohrál pouze první zápas s vítězem skupiny na wazary. Další čtyři zápasy vyhrál s přehledem na ipon.

Scholz Tomas – Ve Váze do 24 kg měl tři soupeře. Prohrál pouze první zápas. Další dva vyhrál na ipon. Na Tomasovi je vidět, že jeho výkonnost jde nahoru.

Preis Patrik – Ve váze do 22 kg prohrál s vítězem skupiny a s Pavlem. Předvedl však velice bojovný výkon, zvláště pak s technicky vyspělejším a těžším závodníkem z Rakouska (4.kyu), kterého porazil na yuko.

Rojka Tomáš – V kategorii ml. žáků do 50 kg měl tři zápasy. Přestože vyhrál pouze jeden zápas stačilo to tentokrát na třetí místo. Tomáš se sice snažil, ale už jsme u něho viděli daleko lepší výkony.

Krčma Lukáš – Ve váze do 47 kg měl pět soupeřů. Vyhrál sice jen jeden zápas, ale další dva byly velice vyrovnané a jen svojí hrubou chybou se připravil o třetí místo. Na Lukášovi je však vidět, že se zlepšuje a zápasy se soupeři jsou stále více vyrovnané. Je potřeba zapracovat na technice a taktice.

Mahr Marek – Ani ne tak zklamání z páteho místa jako zklamání z toho co předvedl. Nevýrazný výkon se začátečnickými chybami. Snad si Mara svoje horší zápasy vybral na těchto závodech a na dalších důležitějších předvede mnohem lepší judo.

Všem blahopřeji a těším se, že se uvidíme na dalších závodech.

Radim Preis