Skip to main content

ŠTRAMBERK

Posted in
Štramberk 3.10.09

Dne 3.října se konal Podzimní turnaj benjamínků konaný u příležitosti 650-ti let města Štramberk. Závodů se zúčastnilo 80 judistů. Za náš oddíl přijelo sedm závodníků. Přestože naše výprava nepatřila k nejpočetnějším, zařadila se mezi nejúspěšnější oddíly. Pět prvních míst a jedno druhé je opravdu vynikající výsledek.

Umístění:

  • 1.místo – Krčma Lukáš, Scholz Tomas, Ježek Roman, Preis Patrik, Preis Pavel.
  • 2.místo – Župka Jan.

Preis Patrik – V kategorii benjamínků do 20 kg měl pouze jednoho soupeře, nad kterým zvítězil dvakrát na ipon.

Preis Pavel – Ve váze do 23 kg měl tři zápasy, které vyhrál na ipon.

Ježek Roman – Ve váze do +58 kg měl dva soupeře. V obou případech zvítězil během velice krátké doby na ipon.

Krčma Lukáš – Ve váze do 50 kg měl dva soupeře. Přestože první utkání prohrál na wazari, dokázal zabojovat a ve svém druhém zápase zvítězil na ipon. Protože všichni ve skupině měli jedno vítězství a jednu porážku, rozhodovalo o vítězi lepší skóre, které měl v celkovém součtu nejlepší Lukáš a získal tak zlatou medaili.

Scholz Tomas – Ve váze do 24 kg měl tři soupeře. První zápas vyhrál na yuko, další dva na ipon. Musí však zapracovat na technice a zlepšit fyzičku.

Župka Jan – Ve váze do 23 kg prohrál pouze s Pavlem. Další dva zápasy vyhrál na yuko a ipon. Je potřeba, aby byl Honza v zápase více aktivní a nespoléhal se na to, až soupeři udělají nějakou chybu.

Chalupová Katka – Ve váze do 34 kg se sice neumístila, ale předvedla velice sympatický výkon. Bylo na ní vidět, že se na zápasy těší, ale bohužel zaplatila nováčkovskou daň za nezkušenost. Katka byla aktivní a snažila se nastupovat do chvatů. Zkušenější soupeřky však dokázaly využít jejích chyb.

Všem blahopřeji a těším se, že se uvidíme na dalších závodech, které se konají ve Zlíně dne 17.10.2009.

Radim Preis