Skip to main content

Mezinárodní turnaj Split a soustředění v Itálii

Copy of P6200103.JPG

Ke konci školního roku jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje ve Splitu. Turnaj se konal 20. a 21.6.2009 my jsme potom pokračovali na soustředění na Italské Gargano. Turnaj byl z mého pohledu velmi dobře organizovaný, což jsem mohla jako jedna z mála posoudit i ze stránky pomoci zdravotníků.

Dá se říct, že až na mě měli naši závodníci ve Splitu štěstí. Účastnilo se nás 17, z čehož někteří šli dvě kategorie. Získali jsme celkem 15 medailí. Z toho bylo 6 bronzových, 7 stříbrných a pouze 2 zlaté. Výkon jsme jako tým předvedli celkem slušný, i když by to mohlo být i lepší.

Na tyto závody já sama určitě hned tak nezapomenu. Měla jsem se původně prát také dvě kategorie, ale v dorostenkách jsem skončila. V druhém zápase jsem spadla na ippon a moje soupeřka mi spadla na zápěstí. Samozřejmě jsem s ním nemohla ani pohnout. Strávila jsem asi dvě hodiny společně se Zdeňkem v nemocnici ve Splitu a skončila jsem se sádrou. Takže pro mě soustředění nebylo až takovým přínosem.

Kateřina Bradáčová

Hodnocení jednotlivých zápasů z pohledu trenérů Zdeňka Trávníčka, Jiřího Halvy a Radima Preise

U11

PATRIK PREIS – bez umístění, 1 / 2, kategorie do 24kg

Patrik prohrál zápas o 3.místo se zeleným páskem. Další prohraný zápas byl s vítězem skupiny. Patrik šel vyšší váhu do 24kg, protože nižší nebyla a pral se tedy s těžšími a staršímy závodníky.

PAVEL PREIS – 2.místo, 2 / 1, kategorie do 24kg

Porazil dva zelené pásky a stejně jako Patrk šel vyšší kategoriii do 24kg. V prvním zápase prohrával na wazari a podařilo se mu obrátit zápas v posledních 5 sekundách, když si jeho soupeř už myslel, že má vyhráno. Pavel potvrdil, že se v judu vyplácí bojovat do poslední vteřiny, protože svého soupeře tímto zaskočil a vyhrál na ippon.

ROMAN JEŽEK – 2.místo, 1 / 1, kategorie nad 50kg

V prvním zápase ze sebe nevydal vše y vyhrál. Roman potřebuje větší motivaci, má malé odhodlání a agresivitu v zápase. V 2. zápase se polepšil, šel do boje s plným nasazením a zaslouženě vyhrál.

U13

PETR ŽUPKA – 3.místo, 2 / 1, kategorie do 32kg

První zápas prohrál. Druhý vyhrál pouze na yuko a v posledním zápase předvedl perfektní přechod na zemi a držení. U Peti se asi nejvíce projevila únava po dlouhé cestě a potřeba se aklimatizovat.

MAREK MAHR – 3.místo, 2 / 1, kategorie do 38kg

Markovi se také povedlo v posledních vteřinách vyhrát poslední zápas, který byl velmi vyrovnaný. Marek předvedl hezké judo a velmi dobrý výkon, ale potřebuje zapracovat na fyzické připravenosti a nabrat sílu.

DANIEL BRADÁČ – 3.místo, 3 / 1, kategorie do 42kg

Dan prohrál v semifinále s výtězem skupiny, který byl fyzicky silnější než on. Potom vyhrál zápas o třetí místo. Zápasil výborně, ale musí zapracovat na síle. Předváděl krásné seoi nage.

JAKUB HRNČÍŘ – bez umístění, 0 / 1, kategorie do 42kg

Kubovi se na těchto závodech nedařilo. Přesto se rval aktivně, bojovně a agresivně, ale to na soupeře nestačilo. Kubovi hlavně chybí technika. Také přestoupil do vyšší váhy než chodil obvykle a je po zranění, což mu moc nepřidalo.

CALIN PANFILI – 3.místo, 2 / 1, kategorie do 46kg

V semifinále prohrál na yuko a už se mu nepodařilo prosadit a otočit zápas ve svůj prospěch. V boji o 3.místo porazil Tomáše Rojku na seoi nage a držení. Calin má velmi dobrou přípravu a nasazení do boje.

TOMÁŠ ROJKA – bez umístění, 0/2. kategorie do 46kg

Tomáš sbírá zkušenosti, ale chybí mu technika. Měl by více zapracovat na osobním chvatu.

U15

VÁCLAV HVĚZDA – 5.místo, 2 / 2, kategorie do 50kg

Prohrál zápas o 3.místo. V prvním zápase předvedl skvělé deashi harai a na zemi sankaku.

TEREZA NĚMCOVÁ – bez umístění, 1 / 2, kategorie do 57kg

V prvním zápase měla perfektní úchop, ale prohrála na yuko. Další zápas vyhrála na nenastoupení soupeře a potom prohrála s finalistkou.

U17

VÁCLAV HVĚZDA – bez umístění, 0 / 2, kategorie do 50kg

Vašek se seznamoval s dorosteneckou kategorií.

KATEŘINA BRADÁČOVÁ – 3.místo, 0 / 2, kategorie do 70kg

Potřeba více agresivity. Chybí skušenosti – seznamování s dorosteneckou kategorií.

INGRID MALECOVÁ – 2.místo, 1 / 1, kategorie do 48kg

Rvala se perfektně a velmi mile všechny překvapila. Musí více jezdit na závody, protože jí chybí zkušenosti a dělá školácké chyby. Překvapila i taktikou boje. Pochvala za přechody z postoje na zem.

JIŘÍ PETR – 2.místo, 3 / 1, kategorie do 60kg

U20

JIŘÍ PETR – 2.místo, 3 / 1. kategorie do 60 kg

IVAN PETR – 2.místo, 2 / 1, kategorie do 73kg

INGRID MALECOVÁ – 1.místo, 0 / 0, kategorie do 48kg

V této kategoriii byla Ingrid sama.

INGRID MALECOVÁ – 3.místo, 1 / 3, kategorie do 52kg

Šla vyšší kategorii, protože ve své neměla soupeřky. (Celkové hodnocení u U17)

MUŽI

PETR PADĚLEK – 2.místo, 2 / 1, kategorie do 73kg

IVAN PETR – bez umístění, 0 / 2, kategorie do 73kg

VETERÁNI

JIŘÍ HALVA – 2. a 1. místo