Skip to main content

Brněnské a kuřimské judo na slavnostech města Kuřimi

Posted in

V pátek 13.6. se v Kuřimi konaly slavnosti u příležitosti padesátého výročí povýšení na město. V rámci této akce se uskutečnil hodinový blok exhibicí bojových sportů, které nějakým způsobem v Kuřimi působí. A tak samozřejmě došlo i na judo, jelikož náš oddíl již třetím rokem provozuje dvě tréninkové skupiny právě v Kuřimi.

Jelikož v Kuřimi trénují ti nejmenší, a s těmi, přiznejme si, by se exhibice dávala dohromady velmi těžko, pomohli nám ještě starší borci (a samozřejmě borkyně) z Brna. Na fotbalovém stadionu v Kuřimi tedy proběhla patnáctiminutová exhibice, kterou měli diváci možnost hned porovnat s dalšími bojovými uměními, konkrétně wu-shu, taekwondo a tai-ji.

Protože tou dobou, kdy exhibice probíhala, bylo mnoho závodníků, a hlavně Jirka Halva, který zajišťuje vše ohledně juda v Kuřimi, na cestě na soustředění do Itálie, padla veškerá organizace na mě. Byla to pro mě premiéra a přiznám se, že chvílemi jsem měla pocit, že přece nemůže nic vyjít a všechno se pokazí (v lepším případě, v horším, že se tam ani včas nedostaneme nebo nikdo nepřijde, nebudeme mít žíněnky… dá se toho navymýšlet spousta). Když už se mi ale podařilo sehnat lidi, vydržet kolonu do Kuřimi, několikrát přepočítat kolik potřebujeme vlastně žíněnek, domluvit přes všechny zákazy vjezd do areálu a odchytit všechny děti, které měly cvičit, šlo všechno jako po másle. Myslím si, že exhibice se nám velmi vydařila a měla úspěch, takže já už na pátek třináctého definitivně nevěřím.

Závěrem bych ještě chtěla poděkovat všem, kteří mi v pátek pomohli, konkrétně Šáničovi, Ivanovi a Jirkovi, Danovi, Fildovi, Vendy a Zuzce, za to, že se ochotně zúčastnili a pomohli menším klukům, kteří reprezentovali právě Kuřimskou skupinu. Erikovi, Danečkovi a Matějovi samozřejmě patří velká pochvala! :)

Katka