Skip to main content

ČP Chomutov

CP_Chomutov_2014.jpg

V sobotu 7. 6. 2014 se uskutečnila Velká cena Chomutova – Český pohár 2014. V žákovských kategoriích hájili barvy SK KP Brno 3 závodníci. Jejich vystoupení bych zhodnotil takto:

Tomáš Waldsberger – mladší žáci do 34kg

Šel bohužel jeden zápas. Zaplatil nováčkovskou daň. Vypadl v prvním kole a turnaj pro něj skončil. Určitě to byla pro něj velká zkušenost.

Marcel Mravec – mladší žáci do 38kg

Marcel mě velice překvapil. Pozoroval jsem ho o týden dříve v Jihlavě a musím říci, že to byl úplně jiný borec. Najednou to nebylo tak utahané. Začal používat více nožní techniky a hlavně hlavu. Zápas od zápasu se lepšil. Obsadil krásné 3. Místo s krásnou bilancí 5 výher a 1 prohra. Velká pochvala za předvedené techniky a přístup k zápasům.

Daniel Pintera – starší žáci do 46kg

Daniel mě opět překvapil v pozitivním smyslu. Asi není velkým tajemstvím, že letos to není právě tak ideální. Nejprve startoval v kategorii do 46 kg starší žáci. V této kategorii startuje opravdu výkvět republiky. Daniel obsadil 7.místo s bilancí 3 výhry a 2 prohry. Určitě měl navíc, ale jednou malou chybou prohrál o postup mezi nejlepší do semifinále. Tolik potřebné body získal a může být konečně v klidu.

Daniel Pintera-dorostenci do 46kg

O překvapení není u tohoto borce nouze, když obsadil 3.místo s bilancí 2 výhry a 1 prohra. Určitě se kvalifikoval na MČR a patří mezi nejlepší borce v této kategorii. Je to k nepochopení ale, kategorie dorostu mu vyhovuje lépe. Daniel musel absolvovat 8 zápasů v obou kategoriích během jednoho dne – také velká pochvala za nasazení a předvedené techniky.

René Pintera

Další report z Chomutova napsal Marcel Mravec ml. a st.

Jeli jsme do Chomutova. Jelo nás tam 2 za ml. žáky. A to byli Marcel Mravec a Waldsberger Tomáš. Jeli jsme tam už v pátek, abychom to stihli. Ubytování a snídaně tam byla luxusní. Tomáš neměl moc dobrý los, takže vypadl v prvním kole a jeho soupeř ho nevytáhl. Marcel Mravec měl lepší los, takže dopadl dobře a skončil 3.

Marcel Mravec ml.

Já bych dodal, že ubytování v hotelu Aréna bylo opravdu pěkné.

Tomáš Waldsberger 0/1, hmotnostní kategorie 34kg, celkem 34 účastníků.

Marcel Mravec 5/1, 3.místo, hmotnostní kategorie 38kg, celkem 30 účastníků

http://www.czechjudo.org/…tov_MU13.pdf

Starší žáci:

Dan Pintera 3/2 7.místo, hmotnostní kategorie 46kg, celkem 25 účastníků.

http://www.czechjudo.org/…tov_MU15.pdf

Dorostenci:

Dan Pintera 2/1 3.místo, hmotnostní kategorie 46kg.

Zbytek dorostenců snad doplní Ivan, jinak asi zde: http://www.czechjudo.org/…tov_MU18.pdf

Ale dorostenci v klubech vyhráli, takže super výsledek.

Dorostenky:

http://www.czechjudo.org/…tov_WU18.pdf

Škoda, že nejelo víc žáků.

Marcel Mravec st.

Závěrem bych rád pogratuloval všem co se umístili a poděkoval všem za zprávu z turnaje.

Radim Preis