Skip to main content

Velikonoční turnaj, Uherské Hradiště

Kopie - P1060703.JPG

Každý slaví jak umí!!! My judisté jsme oslavili Velikonoce jak jinak než turnajem. Vydali jsme se v poměrně silné sestavě do Uherského Hradiště, kde na nás čekali soupeři a my je poráželi.

Touto větou bych chtěla naznačit, že pro náš oddíl byl tento turnaj velice vydařený. Měli jsme svoje závodníky ve všech kategoriiích (vyjma dorostenců, jelikož ti už jezdí na větší akce) a úspěšnost byla obrovská. Získali jsme 6 zlatých medailí a jeden bronz. Co se týče turnaje samotného, z hlediska běžného pozorovatele byla organizace nedostatečná. Zezačátku vše vypadalo nadějně, ale organizátoři měli značné problémy s ozvučením. Mikrofon totiž hned po zahájení přestal fungovat a tak bylo na našem trenérovi Radimu Preisovi, aby seděl vedle stolečku a gesty nám naznačoval, kdo má jít. V kategoriích byl též docela zmatek a nejednou se stalo, že nastoupili jiní závodníci, nebo nenastoupili vůbec, ale to bylo nejspíše způsobeno selháním techniky. Ke konci závodů někdo přinesl mikrofon, ale pro nás to bylo málo platné, jelikož jsme už většina měli odepráno.

Naše sestava měla své borce už v těch nejnižších kategoriích. Jedná se samozřejmě o bratry Preisovi, kteří ani dnes nezklamali. Patrik měl ve své kategorii do 20 kg 4 soupeře. Konečně se také dočkal a nebyl se svými 18,4 kg nejlehčí na turnaji. Je udivující, že většina „těchto“ prcků se prala docela dobře a Patrik s nimi měl občas i práci. Všechny své zápasy ale s přehledem vyhrál na ippon a obsadil zasloužené první místo. Jeho bratr Pavel na tom byl podobně. Ve své kategorii měl ale silnější konkurenci. V jeho skupině bylo 7 závodníků a z tabulek ještě přecházeli do systému „pavouka.“ Pavla ani konkurence, ani množství zápasů nezaskočilo a s přehledem vyhrál svou kategorii a ještě potom dva zápasy, které ho dovedly též k první pozici. Tyto závody byly více obsazovány závodníky v nižších kategorií a tak měli kluci velkou konkurenci. Oba se prali výborně, na svůj věk a zkušenosti předváděli akce, na které by je nikdo neodhadoval. Oba si svá vítězství poctivě vybojovali a všichni jim přejeme a doufáme, aby v tom pokračovali

V kategorii mláďat jsme měli ještě Terezku Diakovovou. Ta měla ve své kategorii do 30 kg 7 závodnic. Terezce se bohužel dnes nedařilo a neumístila se.

Naše nejtěžší mládě Roman Ježek mělo dnes také štěstí. Roman porazil všechny své soupeře a získal tak další zlatou medaili pro náš oddíl. U Romana se vidět také velké zlepšení. Jde za vítězstvím a také ho dosáhne, když chce.

V sestavě mladších žáků byl, jako už tradičně, Daniel Bradáč s Jakubem Diakovem. Přidal se k nim i Vojta Popelka, který bohužel prohrál a obsadil 4.místo ve své kategorii. Vojtovi bohužel ujela váha a se svými 34,4 kg se pral kategorii do 38kg. Dan s Kubou podali oba dva standartní výkony. Dan v kategorii do 42kg porazil své tři soupeře a obsadil první pozici. Sice druhý zápas byl velmi vyrovnaný, v některých okamžicích i pro Danova soupeře výhodnější. Dan nakonec i tento zápas vyhrál. V další zápase se poučil ze svých chyb a zase s přehledem hodil svého soupeře na ippon. Kuba také s přehledem porazil všechny své soupeře a stal se vítězem kategorie do 55 kg. Dan s Kubou se velmi dobře perou i v mladších žácích a navazují tak na své úspěchy v mláďatech. Doufáme, že to takhle s nimi půjde dál a vyrostou z nich dobří závodníci i pro další kategorie.

Ve starších žácích za náš oddíl závodil Tomáš Rak. Tento závodník začal teprve teď chodit k nám a nedovno si udělal žlutý pásek. Prohrál sice všechny své zápasy a neumístil se, ale přesto mu patří velká pochvala, že se snaží dohnat nás a chodit na závody, což se také u všech nevidí.

Ve starších žákyních byla konkurence poměrně malá. Tereza Němcová závodila v kategorii do 57 kg. Měla tam dvě soupeřky, ale obě dvě jí porazily. Terka potřebuje více trénovat a nebát se v zápase, jelikož na svou první soupeřku Terezu Konrádovou měla. Stačilo by více zkušeností a znalostí a Terka by jí v klidu porazila. Já jsem ve své kategorii neměla soupeřky a tak jsem byla zařazena do kategorie do 63 kg. V prvním zápase jsem porazila Michaelu Majdanovou z Veselí nad Moravou, která se prala i s Terkou, protože závodila ve dvou kategoriích. Míšu jsem porazila na ippon a jsem na to hrdá, protože, i když je z nižší kategorie tak se mi jí nikdy nedařilo porazit a je to velmi dobrá závodnice. V další zápase jsem porazila Nikol Stejskalovou. Tato závodnice měla bílý pásek a byla to zřejmě začátečnice, takže jsem jí pomohla sbírat zkušenosti. Obsadila jsem první místo.

Tyto závody byly velmi dobře obsazené v kategorii nejmenších. Pro žáky zde už nebylo tolik soupeřů. Náš oddíl podal velice dobrý výkon a můžeme jenom doufat, že zkušenosti nabrané zde se našim žákům budou hodit na větších turnajích. Mláďátkům patří veliká pochvala, protože se nebojí závodit, vyhrávají a dělají nám jenom radost!!!

Kateřina Bradáčová