Skip to main content

Kvalifikační soutěž Litoměřice

O víkendu 28. a 29.3.2009 se v Litoměřicích uskutečnila druhá kvalifikační soutěž. V sobotu 28.3.2009 se uskutečnila soutěž dorostenců a dorostenek a v neděli následovala soutěž žactva. Turnaj byl velmi hezky organizovaný, vše fungovalo velmi rychle. Soutěž dorostenců se uskutečnila na třech tatami. Na soutěž žáků byly k dispozici čtyři žíněnky.

V sobotu jsem se soutěže dorostenců a dorostenek zúčastnila pouze já a Jirka Petr. Já jsem závodila ve vyšší kategorii (oficiálně jsem starší žákyně), abych se alespoň poprala, jelikož v mé kategorii moc závodnic není. Byla jsem ve skupině šesti závodnic a vyhrála jsem jeden zápas. Není to sice nijak velký úspěch, ale já jsem ráda, jelikož to byly moje první závody v dorostenkách.

Jirka Petr obsadil v kategorii do 60kg sedmé místo.

V neděli jsme se soutěže zúčatnili již v hojnějším počtu.

Jonáš Havelka závodil ve straších žácích v nejnižší kategorii do 38kg. Prohrál oba své zápasy a neobsadil žádnou pozici. První zápas měl s Davidem Hélem (TJ Důl Staříč), druhý pak s Lukášem Rigem (JV Judo Rumburk) v opravkách.

Nicolas Hoskovec závodil v kategorii starších žáků do 50kg. Neobsadil žádnou pozici. (Jeho soupeře bohužel neznám, protože se mi nepodařilo otevřít rozpis)

Magda Šubrtová závodila v kategorii starších žákyň do 40kg. Prohrála všechny zápasy (Švarcová Kateřina – JK DDM Chlumec nad Cidlinou, Koutecka Pavlína – JV Judo Rumburk, Procházková Barbora – TJ Sokol Dědice), částečně protože jí tekla krev z nosu. Magda měla tentokrát smůlu a obsadila čtvrté místo.

Já jsem v kategorii starších žákyň nad 63kg měla svou stálou soupeřku Karolínu Glovackou (Sokol Hradec Králové). Porazila jsem jí v obou zápasech a obsadila jsem první místo.

Vojta Popelka zápasil v kategorii mladších žáků do 34kg. Prohrál oba dva zápasy a neobsadil žádnou pozici. Vojtovi soupeři byli Doskočil David (SKP Judo Nový Bydžov) a Humhej Jakub (Kaučuk Kralupy) v opravkách.

Marek Mahr v katogorii mladších žáků do 38kg v prvním zápase porazil Kamila Zapletala (TJ Tatran Prachatice), potom ale prohrál s Václavem Kurským (Kaučuk Kralupy). V opravkách bohužel nestačil na Daniela Vydru (SK Spartak Hulín), čímž mu uniklo sedmé místo.

Calin Panfili v kategori mladších žáků do 46kg vyhrál dva úvodní zápasy s Matoušem Kocháněm (TJ Důl Staříč) a Sláničkou Janem (1.JC Baník Ostrava). Potom se bohužel nedostal přes Vojtěcha Typla (Sokol Česká Třebová). V opravkách Calin porazil Víta Bednáře (Kaučuk Kralupy) a obsadil pěkné třetí místo.

Kuba Diakov v kategorii mladších žáků pod 55kg v prvním zápase zaváhal a prohrál s Matyášem Hauserem (JC Liberec). V opravkách se Kuba takříkajích probral a porazil Iva Hanzlíčka (SK Judo Junior Teplice) a Jana Koubka (TJ Lokomotiva Česká Lípa). V zápase o třetí místo bohužel Jakub nestačil na Tomáše Obermajera s USK Praha a obsadil páté místo.

V mladších žákyních závodila poze Dorota Brzezinová a to v kategorii do 40kg. Porazila Mirku Koubkovou (SK Judo Junior Teplice), Ladu Bozděchovou (SK Judo Poběžovice) a Sáru Dimovovou (SK UP Olomouc). Ve finále Dorka nestačila na domácí Petru Hájkovou. Odvazla si medaili za 2.místo.

Tyto závody nedopadly špatně, ale mohlo to být lepší. Náš oddíl vybojoval pouze jedno zlato, jedno stříbro a jeden bronz. Alespoň to bylo pestré, ale mohlo by to být lepší.

Kateřina Bradáčová