Skip to main content

Pezinok-doplněno o rozpisy

V sobotu 29. 3. 2014 jsme se zúčastnili MVC v Pezinoku. Účast byla slušná, z našeho oddílu přijelo 18 závodníků, celkový počet zúčastněných byl přibližně 400 judistů a judistek nejen ze Slovenska a ČR, ale i z Maďarska a Rumunska.

Oproti minulým ročníkům byla úroveň slabší, a co se týče organizace, tak se dá říct, že ji pořadatel nezvládnul. Někteří z našich zůstali po zkušenostech z minulých let i na nedělní camp, ale ten se také příliš nevyvedl. Co se týče odvedených výkonů, tak bych řekl, že se většina zaprala velice slušně.

Výsledky:

1. místo:

 • Havlíčková Sabina 2/0
 • Pintera Daniel 3/0
 • Steinhauser Ondřej 3/0

2. místo:

 • Waldsberger Tomáš 3/1

3. místo:

 • Hoda Lukáš 1/2
 • Lindovský Jiří 5/1
 • Pospíšil Tomáš 3/1
 • Preis Patrik 4/1
 • Rovenský Lukáš 3/1
 • Scholz Thomas 3/1

5. místo:

 • Doupovec Vít 3/2
 • Mravec Marcel 4/2 (ml. žáci) 2/2 (st. žáci)
 • Sydorkin Roman 3/2

Další umístění:

 • Debsová Markéta 2/2
 • Preis Pavel 1/2
 • Ohnisko Adam 0/2
 • Procházka Ondřej 1/2
 • Sláma Marek 0/1

Havlíčková Sabina: Dvě rychlá vítězství.

Pintera Daniel:Všechny tři utkání zvládnul před limitem. Pochvala za finále, kde si poradil se zkušeným borcem z Banské Bystrice.

Steinhauser Ondřej: Maximální nasazení ve všech zápasech po celou dobu. Tak by to mělo vypadat. Zasloužené první místo.

Waldsberger Tomáš:Výborný výkon, hezké přechody v Ne-waza (tady je velké zlepšení). Škoda jen drobné chyby v závěru v utkání o první místo.

Hoda Lukáš:Měl trochu štěstí, ale za nasazení v zápasech si ho zasloužil. Bylo vidět mírné zlepšení oproti minulým turnajům. Snad se to konečně zlomí a Lukáš se začne umisťovat výš a výš.

Lindovský Jiří:Výborný výkon, pochvala za všechny zápasy. Pokud se odnaučí fňukat po každém prohraném zápase, bude to super a jemu i výkonům na tatami to prospěje.

Pospíšil Tomáš:V předkole dostal pozdějšího vítěze skupiny. Dostal sice nakládačku, ale ustál to a další tři velice těžké zápasy zvládnul a zaslouženě bral bronz.

Preis Patrik:V jednom utkání zaváhal na zemi, jinak slušný výkon i nasazení.

Rovenský Lukáš:Rovněž jedno zaváhání. Lukáš si musí víc věřit a jít do zápasů s větším nasazením.

Scholz Thomas:Nesmírně těžká a zamotaná skupina, zvláště od pořadatelů. Do poslední chvíle se nevědělo, jak se kdo umístil. Zpřeházené zápasy a hrozný zmatek. Tomíkův výkon na tatami jako vždy s perfektním nasazením a důrazem po celý zápas.

Doupovec Vít:Těžká skupina a ke konci trošku smůly. První tři zápasy vyhrál a sahal po medaili. Potom prohra a o třetí místo boj s oddílovým soupeřem, který prohrál. Pochvala za všechny zápasy.

Mravec Marcel:Ze všech našich účastníků měl nejvíce zápasů, startoval v mladších i starších žácích, celkem deset zápasů. Slušný výkon. Medaile mu těsně unikla v obou kategoriích, dvakrát páté místo.

Sydorkin Roman:Nejtěžší skupina, jako již tradičně, tady se na medaili musí vždy hodně máknout a někdy mít i kousek štěstí. Romanovi medaile unikla o vlásek. Bylo z toho nakonec velice pěkné, i když nepopulární páté místo.

Debsová Markéta:Měla velice těžkou skupinu, kde byli většinou kluci. Nedala jim však nic zadara. Dokázala první dva zápasy vyhrát. Potom už byli soupeři nad její síly, tady se projevila fyzická převaha kluků. Následovaly dvě prohry a celkové sedmé místo. Velká pochvala za nasazení ve všech zápasech.

Preis Pavel:Maká celý zápas, ale musí začít používat i hlavu a nebýt tak zbrklý. Spousta nástupů, ale mnohdy nepřipravených. Pochvala za nasazení v každém zápase, tak to má vypadat.

Ohnisko Adam: Je potřeba pořádně makat na trénincích a hlavně jezdit co nejvíce po turnajích, aby se vypral.

Procházka Ondřej:V prvním zápase velice zkušený soupeř, vydržel s ním více než polovinu zápasu. Ondra patřil ve skupině k nejmladším, ale pral se statečně ve všech zápasech.

Sláma Marek: Tak jako Adam, je potřeba pořádně makat na trénincích a hlavně jezdit co nejvíce po turnajích, aby se vypral.

Zpráva z kempu:

Ubytování: školní internát – odpovídá názvu, ale vcelku spokojenost.

Večeře: povidlové kynuté knedlíky přelité horkou čokoládou, čaj, kakao – dost dobré a ještě nás Waldsbergerovi docpali masem vlastní produkce, takže nikdo nestrádal. Snídaně: kynuté knedlíky od večeře, povidla od večeře, máslo (žádný margarín) a pak ještě talířek se šunkou a zeleninou, čaj.

Dopolední trénink vedl Tománek Martin + Jozef mladší: Rozcvičení, rozhýbání, hlavní náplní tréninku randori (opravdu se snažili najít soupeře tak, aby žádní naši nešli spolu). Celkem bylo na randori téměř 60 dětí, bohužel cca polovina mláďat a mini. Tuto část hodnotím celkem pozitivně, ačkoliv většina soupeřů byla z Česka.

Oběd: zeleninová polévka, kuřecí řízek přírodní, kaše, šťáva nebo co to bylo :)

Odpolední trénink vedl Jarda nevím odkud (asi z Liberce nebo České Lípy) – rozcvičení, rozhýbání, hry a hry a hodina tréninku v trapu. V tuto chvíli mě to přestalo bavit a postupně jsem si ujasnil, že jsme právě docvičili. Ještě bylo cvičení v pěticích se slovy střídavě se házejte (naši borci byli vesměs pohromadě), takže jsem stáhnul Pavla (který odpoledne pro zranění kolene necvičil), Jirku L. (který pro zranění lokte přestal cvičit), Marcela a Dana a fičeli jsme domů. Při převlíkání jsem ještě zahlídl, jak Walcík se na nadcházejícím randori nudí se soupeřem o hlavu menším a moře let méně zkušeným. Již o dřívější přestávce jsem slyšel, jak se někteří borci z Liberce pokouší zvracet, protože jim je blbě. To byl též jeden z důvodů. Jediný rozumný soupeř pro Marcela a Pavla beztak přestal cvičit v době, kdy se kluci převlíkali. S panem Tománkem starším jsme se rozloučili a zanechali Vítka a Tomáše na pospas (Zdeněk Doupovec na to dohlížel). Tuhle část raději hodnotit nebudu.

Suma sumárum… závody pro téměř 500 lidí super, nějaké přehmaty málem zkazily radost Thomasovi, který vybojoval bronz. Marcel díky přehmatům měl nejvíce zápasů ze všech – 5 v mladších žácích (3výhry, 2 porážky) a 4 ve starších žácích (dvě výhry a dvě porážky) – to hodnotím kladně. Kemp příští rok bude super, ale jen pokud tam pojedou mláďata.

Loni to bylo úplně o něčem jiném (20 Maďarů tam bylo celou dobu a neměli s sebou skoro vůbec mláďata, pár Rumunů bylo dopoledne, randori jely pořádně a Marcel se krásně popral). Letos bohužel.

Marcel Mravec

Pezinok_2014.JPG
PřílohaVelikost
Vysledky MT Pezinok Mini.pdf113.35 KB
Vysledky MVC Pezinok st.z.,ml.z..pdf286.75 KB