Skip to main content

DANRHO CUP 2009 GP MĚLNÍKA

Dne 14.2.2009 se konal jeden ze čtyř nominačních turnajů ml.a st.žáků a žákyň o postup na mistrovství ČR. Z našeho oddílu se ho zúčastnilo dvanáct závodníků.

Umístění:

  • 2.místo – Bradáč Dan, Bradáčová Katka, Panfili Calin, Župka Petr.
  • 3.místo – Brzezinová Dorota.

Bradáč Dan – Podal velice kvalitní výkon a předváděl velmi hezké judo. Přesto, že vinou rozhodčích měl jeden zápas navíc (jako v předešlém turnaji v Bratislavě), prohrál až ve finále. Danův výkon patřil k tomu nejlepšímu co bylo na turnaji k vidění.

Bradáčová Katka – Hezké umístění, ale tak trochu zklamání z předvedeného výkonu. Katka se prala v nižší váhové kategorii, protože ve své váze neměla žádnou soupeřku a měla svoji skupinu bezpečně vyhrát, což se bohužel nestalo. Snad si z prohraného zápasu vezme ponaučení a v dalších zápasech předvede podstatně lepší a bojovnější výkon než na posledních dvou turnajích.

Panfili Calin – Výborné umístění i výkony. Přesto, že mu do nižší váhové kategorie chybělo „shodit“ 10 dkg, šel do zápasů bez respektu a předvedl, že se může rovnat i s těžšími soupeři. Ve finále prohrál na sporné yuko, kdy po Calinově technice rozhodčí přiznali body soupeři.

Župka Petr – Rovněž vynikající umístění a výkon. Měl tři vyrovnané zápasy. Prohrál jen s mistrem republiky po velice hezkém a bojovném zápase na jeden pomocný bod.

Brzezinová Dorka – Podala bojovný výkon a chodila do zápasu naplno a agresivně, za co ji velice chválím. Jde technicky nahoru a začíná se mírně zlepšovat. Chce to nasbírat více zkušeností (hlavně při boji na zemi).

Mahr Marek – Měl pouze jeden zápas, který prohrál v předkole na yuko s technicky vyspělejším soupeřem a proto už neměl možnost předvést svoje hezké a kvalitní judo.

Havelka Jonáš – Měl jeden zápas v předkole, který prohrál. Soupeři v jeho váhové kategorii jsou však až o 9 kg těžší a proto je velice těžké se v takové konkurenci prosadit.

Terezka Němcová, Sabča Koláčková a Magda Šubrtová – Všechny holky shodně 2 prohry. Magda měla alespoň jeden vyrovnaný zápas, který nakonec prohrála na yuko. Sabča měla kvůli zranění závodní absenci a tak se snad v brzké době vrátí ke svým předešlým výkonům. Přesto, že jsou holky prvním rokem ve starších žákyních, čekal jsem alespoň bojovnější výkon a snahu.

Hvězda Vašek a Nicolas Hoskovec – Po předchozím turnaji v Bratislavě nenavázali na svoje výkony a oba shodně prohráli dva zápasy.

Turnaj hodnotíme celkově jako vydařený, i když to po prvních zápasech vypadalo na pěkný propadák. „Účastníci zájezdu“: Pele a Halvič.