Skip to main content

Olympiáda mládeže v Bratislavě

P2070012.JPG

Dne 7.2.2009 se konala Olympiáda mládeže v Bratislavě, které se zúčastnili závodníci ze Slovenska, Maďarska a České republiky. Za náš oddíl přijelo osm zdatných závodníků.

Umístění:

  • 1.místo: – Bradáč Dan, Hoskovec Nicolas, Ježek Roman.
  • 2.místo: – Bradáčová Katka, Hvězda Vašek, Mahr Marek.
  • 3.místo: – Preis Pavel.

Bradáč Dan – Podal velice kvalitní výkon a předváděl velmi pěkné a technické judo. Potvrdil to i v prvním zápase, kdy omylem nastoupil k zápasu s jiným soupeřem (starším a těžším) a přesto nad ním vedl na 2 yuka.Tento zápas byl asi po 2 minutách přerušen a anulován (naštěstí pro soupeře).

Hoskovec Nicolas – V konkurenci 7 závodníků měl 3 zápasy. První vyhrál na yuko a zbývající dva na ipon. Velice příjemně překvapil. Jen tak dál!

Ježek Roman – Měl dva zápasy se stejným soupeřem. První vyhrál (velmi hezký zápas) na Ipon, ale druhý trochu podcenil a zbytečně prohrál. Chce to jen získat více zkušeností, které určitě nasbírá postupem času na dalších závodech.

Bradáčová Katka – Podala standardní výkon. 2 vítězství / 1 prohra.

Hvězda Vašek – Měl tři vyrovnané zápasy do kterých šel naplno a agresivně, za což ho velice chválím, protože některým závodníkům právě toto stále chybí.

Mahr Marek – Hezké umístění i výkony. Škoda jen prvního zápasu, který prohrál s techničtějším závodníkem (¾ kyu).Zápas byl celou dobu vyrovnaný a Marek nebyl rozhodně horším soupeřem. Chce to jen získat více sebedůvěry a nenechat se znervóznit pohledem na vyšší pás.

Preis Pavel – Ve skupině 9 závodníků měl 4 zápasy. Přesto, že byl ve váhové kategorii o 4 kg výš, prohrál pouze první zápas (s budoucím vítězem skupiny), zápasil velice dobře. Musí však ještě zlepšit techniku a chodit do chvatů naplno.

Preis Patrik – Podal vynikající výkon. Byl ve skupině s Pavlem, takže měl váhový handicap dokonce 6 kg. První zápas prohrál na yuko, v druhém velice vyrovnaném zápase (rozhodčí dvakrát nastavovali čas, takže zápas trval 5min.) vyhrál na 1 pomocný bod. V boji o 3.místo nakonec prohrál, přesto, že vedl na Wazari (tady se už projevil váhový rozdíl).

Turnaj hodnotím jako zdařilý. Výsledky byly slušné a „partička“ super.

Radim Preis